Matti Suuronen finn építészhez köthetők azok az űrhajóházak, amelyek a hatvanas–hetvenes évek elején épültek. A repülő csészealjra emlékeztető Futuróból mindössze száz példány készült, és hamar kultstátuszba emelkedett.
A limitált kiadású, futurisztikus otthon a fél világot lenyűgözte – ez talán nem csoda, hiszen
a hidegháború forró éveiben keményen ment a hadászati és űrkutatási verseny.
Ember lőttünk az űrbe, meghódítottuk a Holdat, a technológiai harcban, a kémrepülők és titkos fejlesztések korában pedig az úgynevezett ufóészlelések is megsokasodtak.
Ennek melegágya volt a szupertitkos U–2-program, amelyet 1955-ben kezdtek el az 51-es körzetnek is nevezett Groom Lake légibázison, a körzet körüli folklór pedig az évek során egyre csak erősödött és misztifikálódott, valamint az 1947-es roswelli incidens is ott élt még a közemlékezetben, vagyis a közfantáziában. Egyszóval a Futuróra tömegkulturális igény is volt,
a csészeházak telepítését pedig ötven országban is engedélyezték.
Ausztráliában, Új-Zélandon, az Amerikai Egyesült Államokban, valamint Belgiumban kezdték el gyártani őket, majd azok a golyóbis különböző helyein landoltak. A legelső Futuro Finnországban bukkant fel, a Puuvalesi-tó közelében,
a legutolsó ép darabra pedig jelenleg is lehet árverezni egészen december 5-ig.
Ez a Futuro az új-zélandi Christchurchben található, és bár egy ideje múzeumi darabként őrzik, előtte a tulajdonos nagymamája élt benne tizenöt éven át. Üvegszállal megerősített poliészterből rakták össze, egyelőre berendezetlen, így ki-ki vihet magával bele egy-egy H. R. Giger-munkát vagy egy Támadás az űrből! kötetet, hogy otthonosabbá tegye.
Ez is érdekelhet:
(forrás: Futurochch, 24.hu, Designboom)
Támadás az űrből! | Alien | repülő csészealj | uj-zeland | futuro | H. R. Giger
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!