Egy új kutatás szerint egészen minimális a Covid–19-nek való kitettség kockázata egy olyan repülőjáraton, melyen valamennyi utas negatív teszttel rendelkezik.
A tanulmányban közel tízezer légiutas adatait használta fel a Delta Airlines a New York-i JFK, az Atlanta Airport és a római Fiumicino között közlekedő, ún. Covid-tesztelt járatain, és arra a következtetésre jutott, hogy az indulás előtt hetvenkét órával elvégzett molekuláris teszt jelentősen csökkentheti a repülőgépek fedélzetén megfertőződő emberek arányát.
A Georgia állam egészségügyi minisztériuma, valamint a Mayo Klinika által a Delta légitársasággal közösen végzett kutatás szerint a tesztelt járatokon a fertőzési arány 0,5 százalékot tett ki,
ami tízezer utasból ötöt jelent.
Dr. Henry Ting, a Delta egészségügyi vezetője elmondta: “Ha a rendkívül alacsony fertőzési arányhoz hozzávesszük a kötelező fedélzeti maszkviselést és a kórházi szintű légszűrést, akkor a fertőzés átvitelének kockázata kevesebb mint egy az egymillióból. Ezek a számok pedig csak tovább javulnak majd, amint az átoltottsági arányok növekednek, illetve világszerte csökken az új esetek száma.”
Dr. Henry Ting szerint egy ideig még együtt fogunk élni a Covid–19 variánsaival, de ezek a valós adatok – nem pedig a szimulációs modellek – azok, amelyekre építve a kormányok megfontolhatják, hogy kötelező karantén helyett oltást és tesztelést írjanak elő a nemzetközi turistáknak és ezáltal újra megnyilhassanak a határok.
Egy repülőút néha bizonyos járulékokkal járhat, hiszen jó néhány történésre nincs ráhatásunk, és adott esetben különféle események megzavarhatják az utazásunkat – ilyen például, ha valaki nem tartja be a kimondott és kimondatlan szabályokat.
(Forrás: Independent, fotók: Pixabay, Getty Images)
járat | esély | covid-19 | fertőzés | repülő | fedélzet
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!