Az önvezető járművek jövőjét képzelte el a Citroën legújabb koncepciója, amelynek elkészítéséhez az autógyártó neves francia márkákkal fogott össze, hogy egészen új szintre emelje a városi közlekedést.
A legtöbb autógyártó az önvezető járművekben látja a városi közlekedés jövőjét, de ezek a koncepciók eddig szinte mindig olyan autók voltak, ahol a vezető karba tett kézzel, újságot olvasgatva vagy tévét nézve utazik. Miért ne lehetne teljesen elszakadni a jelenleg ismert autók koncepciójától, hogy egészen új élmények érjenek utazás közben?
A Citroën ezt találta ki a The Urban Collëctif névre keresztelt koncepciójához,
amelynek elkészítése során más neves francia márkákkal dolgozott együtt. Az autógyártó dolgozta ki az önjáró jármű alapját, egy elektromos hajtású, legfeljebb 25 km/h sebességre képes, 360 fokban elforduló kerekekkel szerelt padlólemezt, amelyre különféle izgalmas felépítmények kerülhetnek.
A rugalmasan cserélgethető felépítmények egyikét a francia szállodaipari óriás Accor szakembereivel együtt készítették. Az autódizájn és a belsőépítészet merész és modern újraértelmezésével a mobil városi vendéglátás koncepcióját váltották valóra, melynek során
a városlakók a szállodaépületek falain kívül is exkluzív élményeket kaphatnak.
Az egyik felépítményt az Accor érdekeltségébe tartozó Sofitel, az első nemzetközileg is elismert francia luxusszálloda-márka készítette, és
a francia elegancia, kultúra és életstílus megtestesítője lett.
Miközben az utasok az éttermek, üzletek vagy repülőtér felé tartanak, saját ritmusukban élhetik át a "Sofitel-élményt”, amit eddig csak a szállodák kínáltak.
A rendkívül látványos Sofitel en Voyage egy félig intarziamintás, félig üvegből készült kabin, amely hangulatos, ugyanakkor a külvilágra is nyitott. A franciáknál nagy hagyománynak örvendő, organikus mintázatú faintarzia itt a precíz lézervágásnak köszönhetően modernebb színezetet kap.
Az eredmény egyszerre idézi a francia fővárost, a francia bútoripart és a kreatív divat világát.
A finoman megmunkált intarzia még inkább kiemeli a modern légkört,
ahol a fény szűréséről egy árnyékolórendszer gondoskodik. Az ellenpontként használt síküveg mögött kifinomult és rafinált, ugyanakkor meleg és barátságos enteriőr sejlik fel, melyben a kortárs módon értelmezett luxus diszkrét kifejezéseként a padlótól a mennyezetig a vérnarancs színű bársonyé a főszerep.
Az automatikusan működtetett tolóajtókkal ellátott kabinban két vagy három személy fér el kényelmesen, a csomagokat egy külön erre a célra szánt rekeszben helyezhetik el.
Mindent úgy alakítottak ki, hogy az utasok ízléséhez igazodjon
a hangulatvilágítással, a hifivel és az indukciós töltővel, valamint az érintésre kinyíló bárszekrényben italokkal és finomságokkal.
A Sofitel által nyújtott szolgáltatások is elérhetők menet közben,
ugyanis egy táblagépen keresztül bármikor kapcsolatba lehet lépni a szálloda személyzetével, akik éttermi asztalt vagy színházjegyet foglalnak.
Az Accor és a Citroën másik koncepciója is érdekes: egy mozgó fitnesztermet képzeltek el, ahol utazás közben edzeni is lehet, hogy hasznos kikapcsolódással töltsük az időt.
Avantgárd ötletek
A Citroën a történelme során rendszeresen jött elő avantgárd ötletekkel, és a legendás DS mellett ilyen volt a kevésbé ismert kisautó, az Ami 6 is. A nemrég önállóvá vált DS pedig a kompakt autók kategóriáját forradalmasítaná a DS 4 vadonatúj generációjával.
önvezető autó | hotel | urbánus | nagy sztori | városi közlekedés | citroen
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!