Sok cég dolgozik azon, hogy ismét alkalmazottakkal töltse meg az irodáit. A Citigroup kreatív megoldást talált.
A spanyol tengerpartra helyezte ki az új részlegét, méghozzá Malagába, ahol nemcsak a napsütés adott, de a munkaidő is rugalmasabb. Igaz, a fizetés kevesebb, de még így is magas, nem csoda, hogy több mint háromezer ember jelentkezett a harminc helyre, amelyből huszonhetet már betöltöttek. Az új munkatársak huszonkét és huszonhat év közöttiek, huszonkét országból érkeztek és tizenöt nyelven beszélnek.
Napi nyolc órát így is munkával kell tölteniük a hétköznapokon, cserébe körülbelül a felét kapják meg a londoni és New York-i irodában ajánlott százezer dolláros (körülbelül negyvenmillió forintos) kezdőfizetésnek.
A matek úgy jöhet ki, hogy egy átlagos londoni befektetési bankár hatvanöt-hetven órát dolgozik egy héten a csendesebb időszakokban, amikor nagy a hajtás, akkor ez száz órára is felmehet.
Malagában viszont nem kell megszakadni a munkában, és az odaérkezők a polgármester társaságában ismerkedhetnek a helyi viszonyokkal. Az új emberek az ingatlanipar, a technológia és az egészségügy területén tevékenykedő kliensekkel fognak dolgozni.
Mint Manolo Falcó a cég banki, tőkepiaci és tanácsadói társigazgatója elmondta,
miután nehezen tudták megtartani a fiatal bankárokat, vették az üzenetet: az emberek távozása mögött a legfontosabb hajtóerő a munka és a magánélet közötti egyensúly keresése volt.
A Citinél pedig hallgattak az igényekre.
Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy ez nem távmunka, az irodába ugyanúgy be kell járni. Sok vállalat van, amelyik nem hisz az otthoni munka hatékonyságában, de vajon igazuk van?
(Forrás: BBC, képek: Unsplash)
spanyolország | bank | citigroup | malaga
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!