Közös programot indít a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány és a Startup Campus, hogy támogassák a turisztikai startupszektort, és segítsék a koronavírus-járvány hatásaira reagáló megoldások kifejlesztését, közölték a szervezetek az MTI-vel.
A CheckINN Startup Program végén a befektetésre érett startupok megszerezhetik az MFB csoporthoz tartozó Hiventures és a Startup Campus húszmillió forintos tőkebefektetését is.
A most először meghirdetett program a két szervezet együttműködésével kínál inkubációs lehetőséget a korai fázisú, induló turisztikai startupok számára.
Május 23-ig életkortól és földrajzi helytől függetlenül
bárki jelentkezhet a programra, akinek van egy legalább kétfős csapata és egy turisztikai, vendéglátó- vagy szállodaipari, vagy más ezekhez kapcsolódó startup ötlete vagy prototípusa.
A szervezők kiemelten várják azokat a megoldásokat, amelyek lehetővé teszik a kontaktmentes élményeket,
okos és fenntartható fejlesztésekkel segítik a túlzott turizmussal küzdő úti célokat, a regeneráló utazás elterjedését, vagy innovatív módon segítik a légi közlekedés mihamarabbi biztonságos újraindulását.
A beválogatott csapatok a nyáron elvégzik a vállalkozásindításhoz szükséges, öthetes online üzleti képzést. Ez magában foglalja a legfontosabb startup-módszertanokat, csapat- és időgazdálkodási ismereteket, valamint Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala bevonásával azt is, mit kell egy startuppernek tudnia a szellemi tulajdonról egy innovatív termék vagy szolgáltatás fejlesztése és piacra vitele alatt. A programot szeptember elején Demo Day zárja, jelentkezni pedig május 23-ig itt lehet.
És azt olvastad, hogy mától kinyitottak az angol kocsmák, és a csehek is fellélegezhettek?
(Forrás: MTI)
légiközlekedés | startup | pályázat | magyarország | budapest | fejlesztés
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!