A füves tetejű, terrakotta színű, betonból készült épületegyüttest a Change Architects kínai építésziroda tervezte, az ihletet az Anhui tartomány hegyeiből merítették.
Az OCT Group megbízásából készített látványos kulturális központot a Change Architects egy, a Chaohu városától északra fekvő hegy lábánál. Az épületegyüttes tükrözi a csodás természeti környezetet, kialakításában a hegyek, a féreglyukak is megjelennek,
a belső terek kanyargós folyosói és hatalmas, egyedi nyílásai lehetővé teszik, hogy új perspektívából tekintsenek a tájra.
A komplexum acélvázból és betonból készült, fűvel borított tetőt kapott, melyet számos ívelt nyílásokkal és belső udvarokkal szabdaltak, ahol
amfiteátrum-szerű kialakítású, szabadtéri előadók várják az érdeklődőket.
A kanyargós betonszerkezet egy kis tó, és ösvények között halad, sétányokat és kilátóhelyeket rejt magában, mígnem elér egy hatalmas betondomb alatti étteremhez.
Az étterem hatalmas üvegfala a szomszédos tóra néz. Éjszaka az épület még varázslatosabb arcát mutatja, hiszen a víz felszínén visszatükröződve születik meg a pillanat,
amikor a helyek, a víz és az épületek találkoznak.
A Chaohu természeti és kulturális központ éttermének belső tereiben is a sima, fehérre festett betonfelületek és a kiterjedt növényzet dominál.
A természetközeliség mellett a monumentalizmus is dominál Kína építészetében. Az új repülőtéri terminál ennek az egyik ékes bizonyítéka.
(Forrás: Dezeen, fotók: Qingshan Wu)
dizájn | kulturális központ | kína | építészet
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!