Nem kell egészen Egyiptomig utaznunk, ha közelről szeretnénk ősi piramist látni. Az olasz fővárosban már több mint kétezer éve áll egy ilyen építészeti remekmű.
Cestius piramisát i.e. 12-ben 330 napon át építették egyiptomi mintára egy Gaius Cestius nevű magas rengú tisztivselőnek, aki végrendeletben hagyta meg utódainak a sír felépítését.
Aki belülről is megnézné, annak általában nincs könnyű dolga, a Google értékelői szerint egy havonta kétszer hívható telefonszámon lehet látogatást szervezni. Az Európai Örökség Napjain tapasztalt nagy érdeklődést követően azonban a hatóságok úgy döntöttek, hogy megkönnyítik a látogatást.
Ezért októberben minden vasárnap ingyenes tárlatvezetések lesznek, amelyek a belső kamrákban rejtőző freskókat mutatják be.
A sír építésének idején Rómában nagyon divatos volt minden, minden egyiptomi. Az emlékmű akkoriban a városfalakon kívül állt, más sírokkal és szobrokkal körülvéve.
A város növekedésével, a harmadik században azonban bástyaként beépítették az Aurelianus-féle falba, és a valódi története homályba veszett, mígnem a 17. század közepén ismét felelevenítették azt, a síremlék pedig visszakerült a köztudatban az őt megillető helyre.
A tárlatvezetéseken, amelyeket Barbara Rossi, a helyszínért felelős régész koordinál, októberben minden vasárnap tíz, tizenegy és tizekét órakor lehet részt venni, maximum huszonöt fős csoportokban, ezért érdemes időben regisztrálni.
Egy tiktokker nem olyan rég eddig teljesen ismeretlen kőpiramisra bukkant Skóciában, az Emírségekben pedig olyan hihetetlen piramis épül, hogy még az egyiptomiak is a csodájára járnának.
(Forrás: The Mayor, képek: Getty Images)
látnivaló | síremlék | egyiptomi | Cestius piramisa | olaszország | róma
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!