A Caspar Schols által megálmodott, újrakonfigurálható kabinháztól egyszerűen eláll a lélegzet.
Caspar Schols építész egy moduláris faházat alkotott meg a holland De Biesbosch Nemzeti Parkban.
A kabinház különlegessége, hogy középső területén a falai eltolhatók, így
egyetlen mozdulattal egybenyitható a természet az épített terekkel.
A Cabin Anna névre hallgató épület prototípusát Schols először 2016-ban készítette el édesanyjának eindhoveni otthona kertjébe.
Már az eredeti koncepció is akkora sikert aratott, hogy kereskedelmi forgalomba került, lakótérként és munkaterületként is értékesítették.
Ennek a továbbfejlesztett változata épült fel a De Biesbosch Nemzeti Parkban,
a kabinház pedig kifejezetten lakófunkciót tölt be. A hálórész helyet kapott a földszinten és a magasföldszinten, a kádat besüllyesztették a padlóba, emellett konyhája és kültéri zuhanyzója is van.
Az oldalfalakba csúszkákat építettek,
amelyek lehetővé teszik a kabin formájának újrakonfigurálását. A falak eltolásával közvetlen kapcsolat alakítható ki a természettel.
Annak ellenére, hogy a kabinház fából épült, rendkívül jó szigetelést kapott, a tervező szerint
vastag télikabátként tartja bent a meleget.
Az üvegtetők kint tartják az esőt, de beengedik a napfényt, hogy felmelegítse a belső tereket. Ha pedig túlságosan átmelegszik, egy mozdulattal kinyitható, hogy pillanatok alatt átszellőzzön.
A kabinok fő funkciójukat tekintve lakóotthonok, azonban remekül felhasználhatók meditációs térként vagy műteremként.
(Forrás: Dezeen, fotók: Caspar Schols)
design | kabinház | hollandia | nagy sztori | dizájn | építészet
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!