Néhány éve még pénzeszsákok hevertek itt, manapság a fizető vendégek.
1993 és 2012 között csupán egy enyészetnek induló, elhagyatott birtoknak számított hatalmas parkkal és impozáns épülettel, majd egy Lio Malca nevű New York-i műkereskedő megvásárolta és butikhotellé alakította át – Pablo Escobar korábbi otthonát.
Igen, ez a pazar szálloda a kolumbiai kábítószerkartell egykori vezérének tulajdona volt.
Olyannyira, hogy az 1993-ban lelőtt drogbáró szellemisége a közelmúltban felújított épületegyüttes minden helyiségében megtalálható: a vadonatúj műtárgyak, bútorok és berendezések, valamint a színek és a formák is Escobar ízlésvilágát tükrözik.
Halála után valamennyi ingatlanát és vagyontárgyát lefoglalta a mexikói rendőrség, közte a Yucatán-félszigeten, Tulumban található villáját. Escobar életének története egyébként a Netflixen mostanság hatalmas sikerrel futó Narcos című sorozat alapjául szolgál.
A Casa Malca golyóálló falai között négyszázkilencven dollárért tölthetünk el egy éjszakát, ezért a pénzért természetesen élvezhetjük a többi szolgáltatást is:
a birtokhoz tartozó, száznyolcvan méter hosszan elterülő fehérhomokos strandot, a három medencét, a fekete-fehér tapétával díszített bárt, az éttermet, a tetőteraszt, a föld alatti szaunát, és a függőágyakkal felszerelt színpompás kertet.
A vendégeket perzsa szőnyegekkel borított előcsarnok fogadja, a hallban kortárs művészek által kreált festmények, szobrok és bútorok alkotják az enteriőrt, a szobákban vörös bársony függönyök és puha színekből mintázott bútorok teszik kellemessé az ott töltött órákat.
Lio Malca 2012-ben járt először a Maya Riviérán, és nyomban úgy döntött, megvásárolja a birtokot. A felújítást követően 2015-ben nyitotta meg ötcsillagos szállodáját kilencszobás főépülettel és harmincöt lakosztállyal – azóta a folyamatos bővítéseknek hála a szobaszám már negyvenkettőnél tart.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Deezen)
mexikó | maya riviéra | szálloda | butikhotel | casa malca | tulum
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!