Budapest egyik rejtett gyöngyszeme egy kis belvárosi butikhotel, amibe sok idelátogató beleszeret. A titok nem a drága italokban vagy a különleges szolgáltatásokban rejlik, hanem olyasmiben, ami ezekkel nem pótolható. A Hotel Collectet Szakony Zsófia szállodavezető mutatta be a Roadsternek.
Kissé sejtelmes, visszafogott fények, időtálló bútorok, kortárs festmények, határozott, biztos ízléssel választott kiegészítők és dekorelemek – a Károlyi-kertnél lévő Hotel Collect hangulata azonnal magával ragad, még akkor is, ha esetleg más az alapstílusod.
Minden zug meghittséget, barátságosságot áraszt, amit a családias személyzet teljesít ki igazán – sokszor előfordul, hogy egy-egy vendég távozáskor megöleli a vendéglátót, kontaktot cserélnek, és később is kapcsolatban maradnak.
„A vendégek hozzánk >haza< érkeznek, nem csak egy szállodába – mondja Zsófia. – Jómagam és a kollégáim (akik nálunk nem recepciósok, hanem házigazdák) mindent megteszünk ezért. A lelkes, segítőkész, rendkívül fiatalos csapatomnál a lehető legjobb kezekben vannak a Budapestre látogatók – ez a mi erősségünk.”
A szálloda 2018-ban nyitott, villámrajtot vett, a Covid idején mégis kényszerpihenőt kellett tartani. Egy ideig csak business-vendégek érkeztek, maszkban, igazolással, majd a járvány lecsengésével újraindult az élet, és most már ugyanolyan intenzíven zajlik, mint a rövidre sikerült első időszak legjobb napjaiban.
Alapos átalakítás nem történt a járvány után, de folyamatos a finomhangolás, melyet a Collectben közel három éve dolgozó Zsófia tart a kezében.
A 16 szobából hat a Károlyi-kertre néz, tíz a tüneményes belső udvarra. Van két nagyon különleges szoba, mindkettő Károlyi-kertre néző erkéllyel, melyek az év bármely szakaszában pillanatok alatt képesek romantikus hangulatba ejteni a vendégeiket.
Az antik bútorok hegemóniáját csak itt-ott szakítja meg egy-egy kortárs festmény, és a harmónia mindvégig megmarad. Minden szobát egyedileg bútoroztak be, de mindegyiknek van egy „testvérszobája”, hasonló mérettel, bútorokkal, ám apró, finom különbségekkel.
Alapvetően a leisure turizmus a legerősebb, sokan jönnek Izraelből – vélhetően száról szájra terjed a kis budapesti hotel híre köztük –, utánuk pedig brit, amerikai, francia, és kisebb arányban német vendégek érkeznek.
Akik aztán a pesti belvárosban nem egyszerűen szállásra, de egy második otthonra lelnek: este csendes beszélgetések moraja tölti be a bárt, telefonszámok cserélődnek, barátságok szövődnek.
A tavaszi négycsillagos minősítés után sem álltak meg a fejlesztések, állandóan új és új lehetőségeken gondolkoznak, legutóbb például bevezették a masszázs szolgáltatást. Amin lehetetlen változtatni, az a lokáció, de e téren a Collect nyerő helyzetben van, Budapest egyik sajátos mikroklímájú parkjánál, tíz perc sétára a karácsonyi vásártól, számtalan látnivalóhoz, műemlékhez közel.
A hotel neve már eleve sugallja a dizájnt, a kollekciót, a sok helyről beszerzett bútorokat és kiegészítőket, másrészt arra is utal, hogy a vendégek összegyűjtik a legjobb emlékeket Budapestről.
És van még egy különlegessége a helynek: a hotelben egy speciális izraeli parfüm illata terjeng, ami után annyian érdeklődtek, hogy ma már meg is lehet vásárolni, és gyakran ezzel az emlékkel-ajándékkal távoznak az utazók.
De a Hotel Collect igazi lelke a magával ragadó hangulat, az otthonos bár, és mindenekelőtt az a személyesség, ami semmilyen szolgáltatással nem pótolható.
(Fotók: Földesi Máté / Hotel Collect)
dizájn | budapest | butikhotel | hotel | illat | károlyi-kert
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!