Annyira drágák a belföldi pihenések, hogy sokkal inkább megéri a briteknek külföldre utazni

Az Egyesült Királyságban 2019 óta negyvenegy százalékkal drágultak a nyaralások.

Egy hét a Lake Districtnél négyszer annyiba kerül, mint egy hét az olaszországi Garda-tónál – derül ki a Which?  kutatásából.

A fogyasztóvédelemmel foglalkozó társaság elemzése az átlagos nyaralási  költségeket vizsgálta meg különféle brit úti célokra levetítve. A következtetés meglepő:

szinte minden esetben drágábban jött ki egy belföldi pihenés, mint egy külföldi.

Az egyik legsokkolóbb példa egy hét éjszakás ott tartózkodás egy magasan jegyzett hotelben az olaszországi Garda-tónál, ahol a szállásköltség 631 fontot (kb. 250 ezer forintot) jelentett. Ez majdnem negyedannyi pénz, mint egy hasonló nyaralásért kifizetendő összeg Lake Districtnél, a Windermere-tó közelében, ahol hét éjszaka két személy számára 2381 fontba (majdnem egymillió forintba) került.

Tehát a külföldi utak még úgy is jóval kedvezőbbek a britek számára, ha a repülőjegy- vagy a benzinköltségeket is beleszámítják az árba.

A kutatás szerint az egyetlen belföldi nyaralás, ami olcsóbbnak mondható a külföldiekhez képest, az a walesi Tenby tengerparti városában töltött hét éjszakás üdülés volt 923 fontért (375 ezer forintért).

Sokan döntenek úgy a britek közül, hogy idén belföldön töltik el a szabadságukat, leginkább azért, hogy elkerüljék a legtöbb ország által megkövetelt, meglehetősen drága Covid-tesztet és a bonyolult adminisztrációt.

A Közlekedési Minisztérium (DfT) felmérése szerint a több mint kétezer-kétszáz megkérdezett brit felnőtt közül csak harminchét százalékuk érezte magát komfortosan egy 2021 júniusa és szeptembere közé belőtt külföldi utazással kapcsolatban.

Ha már Anglia, egy képviselő kérdezett rá, hová tűntek Bournemouth tengerpartjáról a napozóágyak és bár magyarázatként a Coviddal kapcsolatos intézkedésre számított, a hivatalos indoklás szerint teljesen más jellegű problémáról van szó.

(Forrás: Independent, fotók: Getty Images, Pixabay)

kutatás | Anglia | turizmus | drága | belföldi

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom