Ha nem akarnak késni, csak kevesebb jegyet adhatnak el ezeken a vonatokon

Miután Nagy-Britanniában bevezették a határellenőrzést, nem lehet teljesen megtölteni a kontinensre közlekedő vonatokat.

A Brexit után az útlevélellenőrzések miatt időigényesebbé vált a határátlépés, főleg, mert az érintett állomások létesítményeit az EU-n belüli utasforgalom kezelésére tervezték, nem a hosszas procedúrákra.

Az utasoknak a határon legalább harminc százalékkal több időt kell várniuk, a megváltozott körülmények miatt pedig egyes nemzetközi járatokon korlátozni kellett az eladható jegyek számát.

Az Eurostar Londonból induló és oda érkező, reggeli, kontinentális vonatain például maximum 550-en utazhatnak, így 350 ülőhely, azaz a kapacitás 39 százaléka üresen marad. Később a nap folyamán azután már több férőhely is betölthető, de a korábbi 18 helyett már csak napi 14 járat közlekedik például London és Párizs között.

Az amszterdami Centraal pályaudvar kapacitása még korlátozottabb, itt a vonatoknak több mint a háromnegyedét üresen hagyják.

A 900 ülőhelyből csak 250-et lehet eladni, és további 175 utast vehetnek fel Rotterdamban, vagyis a vonat félig sincs tele, amikor elhagyja Hollandiát, de megáll még Brüsszelben is.

Az Eurostar vezérigazgatója, Gwendoline Cazenave szerint azonban ez nem lesz mindig így. Mint mondta, Amszterdamban 2025-től szeretnék megnyitni a továbbfejlesztett létesítményeket, amelyek segítségével 600 utasra nőhet a vonatok kapacitása. Addig viszont nem nyitják újra a kenti, ebbsfleeti és ashfordi állomásokat, amíg meg nem oldják a fennálló problémákat.

Eközben az Eurostar Németország felé is szeretne terjeszkedni. Azt egyelőre nem tudjuk, hogy mikor valósulnak meg ezek a tervek, de lehet, hogy előbb fogunk tudni utazni közvetlen járattal Berlinből Párizsba, mint Londonba.

(Forrás: Independent, képek: Getty Images)

brexit | vonat | Európa | késés | Nagy-Britannia | vasút

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom