Az izraeli exkatona, a blockchainszakértő és az adattudós cirkuszi artista is megszólal a jövőfesztiválon.
Mi köze a Bitcoinnak a szólásszabadsághoz? Hogyan győzhet az igazság az álhírek felett? Mik a rejtett összefüggések napjaink nemzetközi eseményei mögött? A Brain Bar 2021-ben is a jövő kérdéseire hozza el a választ olyan előadókat megszólaltatva, akiknek gondolataira egy egész világ kíváncsi. A fellépők között lesz Ryan Hickman, a tizenkét éves CEO, Bruno Maçães, a politikusból lett író, és Tomáš Žáček, a teljesen önfenntartó kapszulaotthon megálmodója.
A 2021-es Brain Bar jövőfesztiválon idén is az egyént, a közösségeket és az emberiség egészét érintő legaktuálisabb témák kerülnek terítékre a bolygó legnagyobb elméinek előadásaiban. Hogyan élhetünk tartalmas életet, értelmes munkával és minőségi emberi kapcsolatokkal? Miként találhatunk vissza természetbe a mindennapokban? Hogyan lehet mindössze tizenkét évesen példát mutatni a nagyvállalatoknak?
A világ minden tájáról érkező innovatív gondolkodók nemcsak a tudásszomjunkat csillapítják majd, de filter nélkül mutatnak be teljesen új, elsőre akár sokkoló nézőpontokat is.
A Föld megmentői
A környezettudatosság úttörője, a szlovák Tomáš Žaček találmányát, a 100%-ig önfenntartó, intelligens ökokapszulát (Ecocapsule) is elhozza a Brain Barra, hogy a fesztiválozók Magyarországon elsőként próbálhassák ki a jövő lakóegységét. A kapszula gyakorlatilag a világon bárhol használható, és nemcsak saját energiatermelő rendszerrel rendelkezik, de még az esővizet és a harmatot is összegyűjti. A tudatosság viszont nem függ az életkortól: Ryan Hickman, a Ryan’s Recycling Company tizenkét esztendős CEO-ja hétévesen indította el környezetvédő vállalkozását, és már több mint 1,3 millió újrahasznosított palack köthető a nevéhez. A valódi cselekvésből nemcsak az átlagemberek, hanem néhány nagyvállalat is példát vehet a csodagyerektől, aki lelkesedésével és motiváltságával valósággal felrobbantotta a médiát.
A világpolitika aktualitásai a kulisszák mögül
Lital Shemesh a világ egyik legtöbb konfliktusával terhelt tájáról érkezik a Brain Bar színpadára. Az izraeli újságíró és exkatona a frontvonalon küzd a félretájékoztatás és az újjáéledő antiszemitizmus ellen. Számára nincs érinthetetlen téma, így a jövőfesztiválon is kíméletlenül elmondja majd véleményét napjaink legmegosztóbb témáiról. Igazi érdekességeket tudhatnak meg a résztvevők a korábbi portugál politikustól, Bruno Maçãestől is, akinek különlegessége épp ebben a bennfentességben rejlik: a kulisszák mögötti folyamatokat ismerve mutatja be a világunkat alakító folyamatokat, a pandémiától a klímaváltozásig.
The future is female?
A technológia területén még napjainkban is kevés nő dolgozik. Ezt a társadalmi ügyet vette kézbe Pálfi Dóra, az imagiLabs startup egyik alapítója, aki huszonhét éves korára bekerült az európai Forbes 30 Under 30 listájára – és akinek cégére még az Apple is felfigyelt. Az agykutatónak készült programozónak sikerült egy olyan szuperkütyüt készítenie, amely a játékos tanulásra alapozva egyre több fiatal lány érdeklődését kelti fel az IT iránt.
Dóra és az imagi team igazi inspiráció – nemcsak a jövő programozógenerációjának, hanem a Brain Bar közönségének is.
A magyar előadók sorát a LinkedIn egyik aktuális kedvence, Dr. Füredi Júlia folytatja, aki nem fél megkérdőjelezni a fiatalok tízezreinek életét meghatározó multis vállalati rendszert, sőt, a technológia segítségével egy új szervezeti kultúra kialakításán dolgozik.
A blockchain menti meg a demokráciát?
Az óriás techcégek indoklás nélkül dönthetnek arról, kinek a véleményét hangosítják fel vagy tüntetik el a legnagyobb viták idején. Lehetséges-e alternatív social media, amihez nem egy-egy nagyvállalat, hanem a Bitcoin hátterét is adó blockchain szállítja a technológiát? Az érdeklődőket Jeremy Kauffman blockchainszakértő, Amerika legígéretesebb decentralizált videómegosztó platformjának ügyvezetője avatja be a válaszokba.
A digitális adatok uralta mindennapokhoz pedig Dr. Andrea Jones-Rooy data scientist ad iránymutatást – nem akármilyen módon. A cirkuszi artista és stand-up előadó humoros és közérthető formában kalauzolja el a látogatókat az adatelemzés univerzumába, valamint arról is beszél majd, létezik-e igazság a statisztika világában.
A Brain Bar idén azzal a küldetéssel tér vissza, hogy segítsen eligazodni a korunkat jellemző információs káoszban, megválaszolva az emberiség jövőjét érintő legfontosabb kérdéseket. A fesztiválra még néhány napig érhetőek el early bird bérletek a Brain Bar oldalán, diákok és tanárok pedig itt regisztrálhatnak a limitált számú ingyenjegyekért. További információk és részletek a fesztivál Facebook-eseményében.
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!