Miután kétéves bezártságot követően idén újra szabadon utazhatunk, nagyon sokan érzik úgy, hogy most mindent bepótolnak, ami az elmúlt időszakban kimaradt.
A „bosszúutazás“ kifejezés főleg angol nyelvterületen terjedt el még 2021-ben, amikor világszerte elkezdődött az újranyitás, az emberek pedig némi elégtételt akarta venni az elvesztegetettnek érzett időért.
Mint Erika Richter, az Amerikai Utazási Tanácsadók Társaságának (ASTA) alelnöke magyarázta, ez a szó lényegében azt foglalja össze, hogy „Hé, az élet rövid! Igenis le akarom foglalni azt az utazást. Több időt akarok tölteni a családommal. Kapcsolódni akarok az emberekhez és a természethez. Fel akarom fedezni a világot és olyan élményeket keresek, amiktől úgy érzem, élek.“
Rory Boland, a Which? magazin szerkesztője szerint
a bosszúutazás elég csúnya kifejezés annak leírására, hogy az emberek nagyon szeretnének végre újra kimozdulni, új helyeket látni és új emberekkel találkozni
egy olyan időszak után, amit sokan statikusnak és sivárnak éreztek.
Ami biztos, hogy ahogyan a határok megnyílnak, az emberek alig várják, hogy útra kelhessenek. Mint az Expedia utazásfoglalással foglalkozó cég online keresési adatokon alapuló összesítéséből kiderül, az utazások iránti érdeklődés 2021 májusában ugrott a legnagyobbat, mintegy tíz százalékot, egy héttel azután, hogy az Európai Unió meghosszabbította a Pfizerrel kötött szerződését, és jóváhagyta a tizenévesek oltását.
A cég felméréséből az is kiderül, hogy 2022-ben a fogyasztók hatvan százaléka tervez belföldi utazást, míg huszonhét százalékuk menne külföldre, és sokan hajlandóak több pénzt költeni a nyaralásra, mint amennyit korábban költöttek. Ez annak is köszönhető, hogy a hosszú bezártság idején sokan tettek félre pénzt, amit most jobb szállodára, első osztályú repülőjegyre vagy egy drága, egyszeri élményre szeretnének elkölteni.
Idén a kutatások szerint ez a négy trend határozza meg az utazásokat, és megszületett egy olyan foglalási módszer is, amit a pandémia hívott életre.
(Forrás: CNN, képek: Unsplash)
bosszúutazás | pandémia | utazás | trend
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!