Ezen a kevésbé ismert karibi szigeten ragyogóan kék a víz és több a flamingó, mint az ember

Egy kanyargós út egyik oldalán vad kaktuszok és évszázados korallszirtek, a másikon pedig a valaha látott legmélyebb kék tenger látványa fogad. Teljesen ellentétesnek tűnik, de valahogy mégis értelmet nyer. Ez Bonaire varázsa.

A holland karibi sziget, amely közvetlenül Dél-Amerika felett és a hurrikánövezet alatt fekszik, mintha az ellentétek paradicsoma lenne.

Az élénk rózsaszínű flamingók száma meghaladja az emberekét, plusz szivárványszínű halrajok úszkálnak a kristálytiszta vízben, míg a hegyek által szegélyezett, tágas, nyílt terepen szabadon kószálnak a vadszamarak.

Bonaire egy alulértékelt karibi csoda, amely gyakran eltörpül népszerűbb szomszédai, Aruba és Curacao mellett. A holland statisztikai hivatal szerint a sziget 2019-ben mindössze 157 800 látogatót fogadott, körülbelül huszonöt százalékuk amerikai volt. Nincsenek tehát turistahordák, és ami meglepőbb:

egyetlen üzletlánc sem, és közlekedési lámpát is hiába keresni arrafelé.

"Amikor a külföldiek idejönnek, a szigetet olyannak látják, amilyen..." – mondja Derchlien Vrolijk, a Bonaire-i Turisztikai Vállalat marketing-koordinátora. "Nem akarunk megváltozni. Azt szeretnénk, hogy a turisták itt legyenek, és azért utazzanak ide, hogy lássák a szigetet nyers valójában; megkóstolják az ételeket és találkozzanak a helyiekkel".

A sziget a fenntarthatóságra összpontosít. Van egy védett tengeri parkja, valamint számos, természetközpontú tevékenységet kínál a parti búvárkodástól kezdve (több mint nyolcvanhat búvárhelye van!) a mangrovék alatti sznorkelezésig. "Bonaire egy érintetlen sziget. Mondhatjuk a lehető legpihentetőbbnek, vagy a lehető legsportosabbnak, attól függ, hogy mit akarsz csinálni" – állítja Vrolijk.

Azt mondják, több flamingó van a szigeten, mint ember. Mindez leginkább Elly Albersnek köszönhető, aki az állatok megmetése érdekében 2018-ban elindította a Bonaire Wild Bird Rehabot, miután néhány hónap alatt mintegy ötszáz flamingó kóborolt az utcákon.

Ám nem a flamingók az egyetlenek, amelyek időnként létszámfölényben vannak az emberekkel szemben.

Bonaire ugyanis kb. 1100, szabadon élő szamárnak is otthont ad.

A múltban sajnálatos módon rengeteg négylábú lett közlekedési baleset áldozata a szigeten, mígnem Marina Melis megalapította a Bonaire-i Szamármenhelyet. A 150 hektáros menhelyen napjainkban mintegy 750, sérülésből és betegségből felépült, netán árván maradt szamarat tartanak. Akadnak köztük néhány hetes és ötvenegy éves patások is. A látogatók örökbe fogadhatnak egy-egy állatot, hogy segítsenek gondoskodni róluk.

Jelen állás szerint a szigetre utazóknak nincs szükségük érkezés előtti Covid-tesztre, azonban egészségügyi nyilatkozatot kell kitölteniük. A szigetre közvetlen járatok indulnak Miamiból és Atlantából.

Bonaire többről szól, mint a gyönyörű karibi tenger, vagy a remek ételek (van belőlük bőven). Ez egy olyan hely, amit egyszer az életben a saját szemeddel kellett látnod.

A szigeteknek van valami paradicsomi hangulatuk ahogy mindentől távol, szabadon foglalják el helyüket a tenger vagy az óceán közepén – és a jó hír az, hogy mindezért nem is kell olyan messzire mennünk. Keressünk homokos tengerpartokat, szikrázóan gyönyörű kék vizet, felfedezésre váró eldugott ösvényeket és hegycsúcsokat, az éjszakai élet fellegvárait vagy a nyugalom szentélyeit, az alábbi öt európai szigettel biztosan nem nyúlunk mellé.

(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Unsplash, Getty Images)

karibi | bonaire | utazás | szigetvilág | flamingó | nagy sztori

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom