A világ egyik leggazdagabb embere szerint az idén bekövetkezett, irodai munkához és utazáshoz köthető változások akkor is velünk maradnak, ha ennek a borzalomnak egyszer vége lesz.
A Microsoft alapítója a The New York Times DealBook konferenciáján fejtette ki gondolatait a koronavírus-járvány várható hatásaival kapcsolatban. Úgy véli, a legkomolyabb változás az üzleti utakat érinti. "A jóslataim szerint az üzleti jellegű utazások több mint ötven, az irodában töltött napok több pedig mint harminc százaléka eltűnik – mondta Bill Gates. – Az üzleti utak azon típusa, amikor lényeges elrepülni valahová, hogy aztán személyesen legyünk jelen egy megbeszélésen, már nem lesz alapvető fontosságú."
A távmunkát illetően szerinte szélsőségek lesznek megfigyelhetők, vagyis akadnak majd olyan vállalatok (például a Twitter), melynek alkalmazottai gyakorlatilag bárhonnan dolgozhatnak.
Beszélt többek között a virtuális találkozókról, illetve a személyes és az online meetingek közti különbségről is.
Utóbbihoz kapcsolódóan elárulta, idén nem szerzett új barátokat, mert nem ismerkedett meg véletlenszerűen emberekkel.
Számos vállalat újragondolja egyébként munkafolyamatainak jövőjét, mivel a világjárvány ebben az évben gyakorlatilag lenullázta az utazást és a napi irodai munkát. Nem a Twitter az egyetlen, amely lehetővé tette az alkalmazottainak az örökös távmunkát: a Slack, a Stripe és a Facebook dolgozóinak sem muszáj bejárniuk, bár egyes esetekben ez a megoldás fizetéscsökkenéssel járhat. A Bill Gates és Paul Allen által 1975-ben alapított Microsoft afféle hibrid munkahelyként működik tovább, az alkalmazottaknak csupán a munkahét felét kell az irodában tölteniük.
Gates üzleti utakra vonatkozó előrejelzései megfelelnek az iparági szakértők becsléseinek, mely szerint jó néhány év múlva térhetnek csak vissza a járvány előtti állapotok. A Bank of America októberi kutatása megállapította, hogy az üzleti utak 2023 végén vagy 2024-ben lendülhetnek fel újra.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Business Insider, fotók: Pixabay)
munka | koronavírus | jóslat | jövő | bill gates | utazás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!