Kaliforniában, a Mojave-sivatagban járunk, Los Angelestől kétórányira, sok száz furcsa fazonú kaktusz-szerű fa, futóhomok és különös kőképződmények között. Civilizációt ritkásan látni, a privát szállásként üzemelő Bijou Ranch igazi kis oázis a semmi közepén. Ötödmagunkkal, két éjszakát már százezer forint alatt megússzuk.
A Joshua Tree Nemzeti Park nevét jellegzetes növényvilágáról kapta. De miért éppen Joshua (Józsué) a sivatagi yukkák névadója? A magyarázat egyszerű, a különleges yukka lombkoronája olyan, mintha csak egy, az égiekhez imádkozó ember karjait formálná. Így jött a képbe az ószövetségi vezető.
A sivatagi növények hol csoportban, hol egymagukban állnak, csekély árnyékot vetve a forró nappalokon, amikor az ember szinte el sem viseli a hőhatást. Kitartóan tűrnek, egyes fák akár száz évet is megélnek.
Ki az az elvetemült, aki ilyen élhetetlen környezetben épít fel egy szálláshelyet? És ki az, aki még fizet is az éjszakákért?
A vicc az, hogy sokakat ragadott el ez a nemzeti park, mi több, egész művészi projekteket is találunk el-elszórva a messzeségben. Noah Purifoy szobrászművész sivatagi szemétmúzeumát, a világszenzációnak számító, horgolt holmikat bemutató és árusító mini múzeumot, de teljesen elborult hippikülönítményt, a 2004-ben Bob Carr által alapított Bob's Crystal Cave-et is itt találjuk. Ez gyakorlatilag egy purhab építmény, pszichedelikus pihenőhely, egy kültéri ócskapiac kellős közepén.
Furcsa hely ez a Joshua Tree Nemzeti Park, megannyi, a kaptalizmust hátrahagyó, egyedi módon gondolkodó művésszel és követőikkel.
Ott állomásozik a Bijou Ranch is, húszhektáros, háborítatlan területen. Legalább két éjszakát kell eltöltenünk, cserébe hihetetlen szabadságérzetet, természetközeliséget és némi hollywoodi filmekbe illő hangulatot is kapunk, a kvártélyon kívül. Valódi, felújított amerikai típusú, vontatható lakóautóban hajthatjuk álomra a fejünket, amelyben természetesen hűtést-fűtést és elég sok extrát találunk.
Odakint merülőmedence, BBQ, függőágyak teszik kényelmesebbé az időtöltést, és további, sok funkciót ugyan el nem látó, de dekoratív elemekkel is beterítették azt a húsz hektárt. Nem csodálkoznánk, ha divatfotókon vagy videoklipben látnánk viszont a Bijou Ranchet. Természetesen akár mi is kibérelhetjük, még a legnépszerűbb szálláskereső portálokon is bele lehet időnként futni, ha éppen nincs lefoglalva.
Ez is érdekelhet:
lakókocsi | modern nomád | usa | joshua tree | amerika | camplife
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!