A United Airlines szeretné felgyorsítani a beszállás folyamatát, a változtatás a becslések szerint akár két perccel is lerövidítheti a beszállási időt.
Ezért október 26-tól az utasoknak meghatározott sorrendben kell felszállniuk: először az alap turistaosztály utasai és az ablaknál ülők szállhatnak fel, majd a középső, végül pedig a folyosói ülések birtokosai.
Az új szabályozás nem vonatkozik a kísérő nélküli kiskorúakra, a fogyatékkal élőkre, a kisgyermekes családokra és az aktív szolgálatot teljesítő katonákra, és azokra, akik a beszállókártyájuk alapján az egyes, kettes vagy hármas prioritási csoportba tartoznak.
A változás a belföldi, valamint az Egyesült Államokból a Karib-térségbe, Kanadába és néhány közép- és dél-amerikai városba tartó járatokra vonatkozik.
A módosításra azárt volt szükség a légitársaság szerint, mert 2019 óta akár két perccel is megnőtt a beszállási idő. A sorban állás azóta vesz igénybe több időt, mióta bevezették a poggászdíjat, és több ember visz magával inkább kézipoggyászt.
A folyamatot az elsőbbségi beszállás is lassítja, mert ezek az utasok gyakran a gép elején foglalnak helyet, amit meg kell várniuk a többieknek.
Egy transzatlanti járaton két perc nem feltétlenül jelent nagy különbséget, de a nagy forgalmú rövidebb útvonalakon a késések felhalmozódhatnak. A United eddig öt repülőtéren tesztelte a WILMA néven ismert új szabályozást, amelyről azt mondják, beválik.
Vannak bizonyos hibák, amiket szinte mindenki elkövet, mielőtt repülőre száll, de vannak olyan trükkök is, amelyekkel állítólag le lehet rövidíteni a sorban állás idejét.
(Forrás: Express, képek: Getty Images)
gép | sorrend | beszállás | folyamat | United Airlines | repülő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!