A bécsi városvezetés még hónapokkal ezelőtt úgy döntött, hogy kizöldíti a Duna-csatornának a Kaiserbadschleuse nevű részét, ahova eredetileg egy városi kikötőt terveztek.
A városi kikötő projektjét viszont leállították, így a hatalmas betontömbök kihasználatlanul maradtak. Ezért a városvezetés a betontömbök átépítéséről határozott, ugyanis francia mintára úszó kerteket akart telepíteni rájuk – Párizsban, a Szajnán már összehoztak egy hasonló beruházást. Februárban kezdődtek meg az átépítési munkálatok, amelyekben kreatív megoldások is helyet kaptak, hiszen a környékbeli bicikliutakat sem szerették volna korlátozni, továbbá figyelembe kellett venni azt is, hogy a terület műemlékvédelem alatt áll.
Így a betonszigeteket kizöldítették, felszerelték fekvőalkalmatosságokkal, és a rengeteg fa, bokor és egyéb flóra között töltődhet fel az ember, miközben gyönyörködhet a Dunában és a túlpartban. De a projektnek nem csak városarculati jelentősége van: az osztrák főváros így szeretett volna még hatékonyabban védekezni a nyári hőhullámok ellen.
A minikertek ugyanis elősegítik a hűvös levegő gyorsabb és intenzívebb áramlását, ami a meleg napokon elengedhetetlen a kellemes városi klímához.
Ulli Sima, környezetvédelemért felelős városi tanácsnok, a terv kiötlője szerint a bécsi városvezetés egy olyan vízparti helyet akart létrehozni, amely nemcsak pozitív hatással van a környezetre, de ahol a városlakókat sem kötelezik arra, hogy mindenáron fogyasszanak, hanem egyszerűen, kötöttségek és költségek nélkül is élvezhetik a hűs parkot és a szabad levegőt.
És ha már városi oázisok:
(Forrás: Player.hu, Bécs Város Külképviseleti Irodája)
Duna-csatorna | ausztria | duna | beton | bécs | oázis
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!