Eladó a zenekarhoz köthető kultikus Abbey Road útjelző tábla.
Alighanem örökre a popkultúra része marad a The Beatles 1969-ben megjelent Abbey Road című lemezének borítója, melyen a négy gombafejű átsétál egy gyalogátkelőhelyen.
A most eladósorba került londoni útjelző tábla ugyan nem szerepel az album artworkjében, de így is hatalmas jelentősége van, hiszen a híres Abbey Road Studióhoz számos más ismert előadó is szorosan kötődik. Megfordult ott a The Beatlesen kívül a Queen, a Florence + The Machine, Ed Sheerean vagy éppen Lady Gaga is.
A tábla tehát a zenetörténelem egyik fontos darabja, amit valószínűleg minden fanatikus szívesen őrizgetne a gyűjteményében.
Az ereklye egyike azon tárgyaknak, melyeket Westminster városi tanácsa jótékony célból bocsát aukcióra. A kollekció további darabjai London történelmének fontos szeletét képezik, vagyis egyedülálló lehetőségnek tűnik most megszerezni egy-egy gyöngyszemet.
A február 17-én kezdődött licit március 3-án zárul. A cikk írásának pillanatában 8500 fontnál (kb. három és fél millió forintnál) állt a legmagasabb ajánlat a Misha Black által 1967-ben megtervezett tábláért, ami nagyságrendekkel több a remélt 1-2 ezernél. A licitbe itt lehet beszállni.
Eközben a Norvég Nemzeti Múzeum az évekig tartó spekulációkat követően megerősítette, hogy a világ egyik leghíresebb festményén, A sikolyon elrejtett, szinte láthatatlan titkos üzenetet valóban a művész, Edvard Munch írta. Nottinghamben pedig kivágták egy ház falából Banksy hulahoppozó kislányt ábrázoló művét.
(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Getty Images)
ereklye | gyűjtemény | licit | abbey road | darab | útjelző tábla
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!