Először világították ki a barcelonai Sagrada Familia bazilika evangélistákról elnevezett négy új tornyát a hétvégén.
A munkálatok szeptemberben fejeződtek be, amikor felkerültek a csúcsdíszek a Máté és János nevét viselő tornyokra. Márk és Lukács tornyát tavaly fejezték be.
Mind a négy építmény 135 méter magas, tetejét Xavier Medina-Campeny szobrász kilenctonnás, szárnyas tetramorfjai díszítik; az ember, a sas, az oroszlán és a bika, amelyekkel
a keresztény ikonográfia Jézus életének elbeszélőit ábrázolja.
A fények felkapcsolását ünnepi mise előzte meg a bazilikában, majd Bernardito Auza apostoli nuncius és Joan Josep Omella bíboros megáldották az új tornyokat.
A díszkivilágítás egyelőre vízkeresztig lesz látható Barcelonában.
A Sagrada Familia építésének munkálatai a legmagasabb, 175,2 méteres, Jézus Krisztus nevét viselő toronnyal folytatódnak, amely várhatóan 2026-ra készül el.
A katalán modernizmus jelképének számító, a gótikus és szecessziós elemeket egyénien ötvöző bazilika befejezését 2033-ra ígérik, százötven évvel azután, hogy a tervező, Antoni Gaudí átvette a megbízást.
A Sagrada Familia ma a világon az egyetlen még épülő emlékmű. A Születés Kapuja nevet viselő homlokzatát és a kriptát 2005-ben az UNESCO világörökség részének nyilvánították. Az épületet 2010. november 6-án XVI. Benedek pápa a bazilika rangjára emelte és megszentelte.
(Forrás: MTI, fotók: Getty)
barcelona | díszkivilágítás | sagrada família | kivilágítás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!