A helyieket egyre inkább frusztrálják a turistaprofit maximalizálására törekvő éttermek.
A Barcelonába látogató szólóban utazók hamarosan éhesek maradhatnak, mivel egyes éttermek megtiltották a vendégeknek az egyedül étkezést.
Nem meglepő módon a teraszok hihetetlenül népszerűek tavasszal és nyáron, amikor turisták milliói özönlenek a városba. Rossz hír az egyedül étkezők számára, hogy a vendéglősök inkább a több pénzt hozó csoportokat favorizálják helyettük. Barcelona központjában néhány étterem – főként a tapasbárokról ismert Carrer de Blai és az Eixample negyedben – egyenesen elküldi az egyedül étkezőket.
Az El Pais napilap arról számolt be, hogy a pincérek olyan kifogásokat hoznak fel például, hogy teltházuk van. Az egyedül érkező vendégek számára talán nem is annyira szokatlan a a hűvös fogadtatás, mert manapság gyakori, hogy a mosdó vagy a konyha mellett szorítanak számukra helyet, vagy akár egy eldugott sarokba ültetik őket.
De most már a barcelonai lakosok is érzik a túlturizmus hatását. Egy helybéli elmondta, hogy valamelyik este több helyen is próbálkozott, de mindegyiken elutasították – annak ellenére, hogy akadtak üres asztalok.
– Az első teraszon, ahol asztalt kaptam, gyorsan jött egy pincér, és közölte, hogy foglalt. Nem volt az. Amint felálltam, egy csapat külföldi, akik mögöttem álltak, leültek – nyilatkozta. Egy másik étteremben azt mondták neki, hogy mindössze húsz perc áll rendelkezésére elfogyaszrani az ételt, míg egy harmadikban tájékoztatták, hogy a terasz csak csoportoknak van fenntartva.
Az egyedül étkezők kitiltása mögött anyagi okok állnak. A csoportos asztaloknál ülők vélhetően többet költenek, és a turistacsoportok is több pénzt hagynak ott, mint a helyiek. A barcelonaiak éppen ezért egyre frusztráltabbak, mivel az éttermek igyekeznek maximalizálni a turistákból származó profitot. Míg régebben bármikor kiülhettek a teraszra egy kellemes nyárestén, vagy egy délutáni kávéra, ma már nemet mondanak nekik. Ahogy a hőmérséklet emelkedni kezd, a helyiek kénytelenek alkalmazkodni a turisták étkezési időbeosztásához, emiatt pedig aztán sok vendéglátóhely nem hajlandó kiszolgálni azokat, akik éjfél után egy italra vágynak.
Az építészeti kincseiről híres Barcelona a feltűnő gótikus katedrálisok mellett a modernizmus és az avantgard fellegvára is. A modernizmust Antoni Gaudí építész-zseni személyesítette meg, hogy aztán kortársaival együtt fantáziadús alkotásokkal töltsék meg a várost. Összegyűjtöttük Barcelona legszebb épületeit, amit egy városnéző körút során mindenképpen érdemes megnézni.
(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images)
barcelona | elküldik | spanyolország | étkezés | vendéglátás | egyedül
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!