Nem gondoltuk, hogy ezért is megbüntethetnek: hét kevéssé ismert szabály az európai utakon

Ha Európában autózunk, sok meglepetés nem érhet. Vagy mégis?

A járvány alatt megnőtt azok száma, akik autóval indulnak útnak. Az elmúlt két évben közel nyolcvan százalékkal többször kerestek az „autóval Európában“ témakörre, mint előtte, a „vanlife”-ra, vagyis lakókocsis életre vonatkozó keresések pedig 216 százalékkal nőttek 2018 és 2021 között. Ha te is azok közé tartozol, akik szívesen ülnek a volán mögé, jó, ha tisztában vagy ezekkel az előírásokkal.

Gyerekek csak hátul utazhatnak

A legtöbb országban, ahogyan Magyarországon is, az első ülésen 150, a hátsó ülésen 135 centis testmagasságig csak gyerekülésben utazhatnak a gyerekek, de van, ahol ettől eltérő a szabályozás: Spanyolországban például a 18 év alattiak egyáltalán nem ülhetnek előre.

Tartalékszemüveg

Franciaországban, Spanyolországban és Svájcban a szemüveges vezetőknek egy pótszemüveget is maguknál kell tartaniuk, ennek hiányában pénzbírságra számíthatnak.

Biztonsági tartozékok

Belgiumban, Svédországban, Dániában és Norvégiában a személyautókban is kell lennie tűzoltókészüléknek, Észtországban pedig fa- vagy műanyagtömböket is kell magunkkal vinnünk, amelyek az autó kerekei alá téve megakadályozzák, hogy a kocsi hátraguruljon.

Nincs evés-ivás a volánnál

Cipruson a sofőrök nem ihatnak és ehetnek vezetés közben, és

pénzbírságra számíthat, akit rajtakapnak egy kis falatozáson vagy kortyolgatáson.

A kocsi legyen tiszta

Bulgáriában és Fehéroroszországban büntetésre számíthat az, aki koszos autóval közlekedik, különösen, ha a rendszámtábla vagy az ablakok tisztasága kifogásolható.

Viszlát fülhallgató

Van ahol a fülhallgató is tiltólistára került, Franciaországban például már 2015-ben.

Egy gyerek sincs az autó alatt?

Dániában nemcsak a motort kell ellenőrizni az indulás előtt, de meg kell győződni arról is, hogy egyetlen gyermek vagy állat sem bújt el az autó alatt.

Erre érdemes tekerni a kormányt a világ legromantikusabb autós útjaiért, ezekben az országokban pedig érdemes résen lenni az utakon.

(Forrás: Euronews, képek: Unsplash)

autó | vezetés | road trip | szabályok

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom