Múltban ragadt épület vezet be a tengeri élet rejtelmeibe

1971-ben épült Csuboi Josikacu (Yoshikatsu Tsuboi) terveztei alapján az Ashizur víz alatti megfigyelő állomása, amely tökéletes példája a korszak japán építészeti stílusának.

Az Obszizuri-Uwaka Nemzeti Park szívében található tenger alatti obszervatórium víz feletti része élénkvörös színének köszönhetően messziről is látszik, egyedülálló stílusában pedig fellelhetők az 1970-es évek, azaz a háború utáni japán építészeti trendjei.

Ezt az időszakot Japánban az "óceán korának" tekintették, és sorra építették a hasonló víz alatti obszervatóriumokat, hogy a természetet, azonbelül is az óceánt bevezessék a szabadidős turisztikai szektorba. Úgy vélték, hogy ezek a megfigyelőhelyek úttörői lehetnek annak, hogy a lakosság és a turisták megismerhessék az addig csupán részben feltárt vízi élővilágot.

Az Ashizuri megfigyelőállomás egyike a négy legrégebbi japán tenger alatti obszervatóriumnak, de figyelemre méltó hatással volt az ország jövőbeli építkezéseire és Japán építészettörténetére is. Maga az obszervatórium egy víz felett átívelő, 24 méter magas hídon közelíthető meg, és tartozik hozzá egy torony is, ahonnan páratlan panoráma nyílik a tengerre. Az épület két szintből áll – az egyik a víz feletti, a másik a víz alatti világot mutatja meg. Ez utóbbit egy csigalépcsőn keresztül lehet elérni, hogy aztán hét méterrel a vízszint alatt mutassa meg a tenger csodálatos élővilágát.

Az obszervatóriumban a látogatók hallhatják a víz morajlását, közben pedig trópusi halakban, színes korallokban és más, egzotikus tengeri élőlényekben gyönyörködhetnek. A megtekinthető állatok ráadásul vonulási időszakaik alapján, évszakonként változnak, de például süllő és lepkehal egész évben megfigyelhető.

Nem tudsz betelni a szebbnél szebb otthonokkal? Akkor nézd meg ezt az indiai házat, amelynek egy galaktikus imatojás van a kertjében, ezt a vibrálóan sárga teraszos barcelonai házat, ezt a fantasztikusan szép arizonai házat, és ezt a nagyon nem mindennapi római lakást!

utazás | tenger | japán | vízi állatok | obszervatórium | nagy sztori

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom