A magyar származású fotóművész fényképeiből nyílik kiállítás szombaton a dél-belgiumi Charleroi Fényképmúzeumban.
A Liszt Intézet, brüsszeli Magyar Kulturális Központ támogatásával megvalósult tárlat André Kertész 1929 és 1936 között készült fényképeiből mutat be válogatást.
A kiállításon Párizsban és Franciaország más településein, valamint két, budapesti helyszínen készült fotósorozatot mutatnak be. Mindegyik képhez Leica típusú fényképezőgépet használt André Kertész.
Cédric de Veigy művészeti vezető, kurátor, a kiállítás megnyitóján elmondott beszédében emlékeztetett, az 1894-ben Budapesten született Kertész 1925 és 1936 között Párizsban élt, majd New Yorkba költözött, ahol 1985-ben halt meg. Elmondta, számos fotótörténész a "24x36 mm-es fotográfia atyjaként" tartja számon a fotográfust.
A kiállított képek annak a történetét mesélik el, amikor egy ember és egy különleges fényképezőgép találkozása lehetővé teszi, hogy a fotográfia feltárja a még rejtett küldetését: az utcán megörökíteni azt a pillantást, amely összeköt minket egymással – fogalmazott.
A tárlat szeptember 25. és 2022. január 16. között látogatható.
(Forrás: MTI, fotók: Getty Images)
fotó | kiállítás | ajánló | belgium | andré kertész | program
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!