Amszterdam kitiltotta a tengerjáró hajókat a városközpontból, hogy korlátozza a látogatók számát, egyúttal visszaszorítsa a környezetszennyezést, mondván, a hajók nincsenek összhangban a város fenntartható ambícióival.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy bezárják az IJ folyó központi állomását, amely az amszterdami főpályaudvar közelében található.
Ahogy sok más városban, úgy Amszterdamban is a tengerjárók váltak a problematikus tömeg egyik fő szimbólumává, miután évente több mint száz hajó köt ki a fővárosban, amely minden évben mintegy húszmillió látogatót vonz.
A tengerjárókkal érkező turistákkal nemcsak az a problémája a városnak, hogy egyszerre sokan vannak, hanem az is, hogy néhány órás látogatásukból nem igazán származik bevétele:
az utazók nemzetközi étteremláncoknál esznek, és nincs idejük múzeumlátogatásra.
A hajók kitiltásában ugyanakkor fontos szempont volt a légszennyezés csökkentése is, egy nagy tengerjáró hajó ugyanis egy nap alatt nagyjából ugyanannyi nitrogén-oxidot bocsájt ki, mint harmincezer teherautó.
Nemrég egyébként az amszterdami repülőtér is korlátozó intézkedéseket hozott.
(Forrás: BBC, képek: Getty Images)
tömeg | Amszterdam | óceánjáró | tengerjáró | tilalom
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!