A brit kormány új törvényt fogadott el, amelynek célja a turizmus által kihasznált állatok védelme.
A jogszabályra hivatkozva megtilthatják a vadon élő állatokat is magukban foglaló turisztikai ajánlatok bizonyos típusainak értékesítését vagy reklámozását. A szabályozás az olyan etikátlan gyakorlatokhoz kapcsolódó utazásokat érintheti, ahol az állatokat arra kényszerítik, hogy elviseljék a szelfiket, kegyetlen kiképzésnek vetik alá, meglovagolják, elkábítják illetve fogságban tartják őket.
A kormány szerint független bizonyítékok támasztják alá, hogy az állatokkal gyakran durván bánnak, hogy megfeleljenek a turisták igényeinek. Ezek közül a legismertebb talán az ázsiai elefántok betörése. Az Oxfordi Egyetem Vadvédelmi Kutatócsoportjának 2015-ös tanulmánya szerint világszerte körülbelül 550 ezer állat szenved a turizmus miatt.
Az állatvédők szerint ugyanakkor nemcsak állatok, de emberek életet is meg lehet menteni a szabályozással, mert így nem fognak áldozatul esni az ellenük forduló, megvadult állatoknak.
A törvény decemberben lép hatályba, és kezdetben Angliára, Walesre és Észak-Írországra vonatkozik majd. A kormánynak meg kell majd határoznia, hogy mely tevékenységek értékesítése és népszerűsítése válik bűncselekménnyé, de a Brit Utazási Irodák Szövetsége (ABTA) már közzétette az irányelvek listáját arról, hogy mely tevékenységek minősülnek elfogadhatatlannak.
A szakmai szervezet korábban például azt mondta, hogy a turisták és az elefántok közötti közvetlen kapcsolat mindenképpen elfogadhatatlan.
(Forrás: Euronews, képek: Getty Images)
állatkínzás | törvény | Nagy-Britannia | tilalom | turizmus | állatvédelem
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!