Andrássy úti kis csodaország, nem csupán szállóvendégeknek

A kulturális örökségére büszke, régi fényében pompázó Alice Hotel és frissen megújuló terasza most kezd igazán bekapcsolódni a főváros életébe. És nem csak szállodaként.

Annak idején Budapest büszkeségei között emlegették azt az 1870-es évek végén épült Andrássy úti villát, amely akkor vált igazán ismertté, amikor a századforduló gyáriparának vezető alakja, az első magyar konzervgyárat megalapító Weiss Manfréd báró feleségével együtt 1894-ben megvásárolta.

A hotel névadójának fontos szerep jutott a Weiss família történetében: amíg férje az üzleti ügyeket intézte, addig Alice a család, illetve „másodállásban” Budapest társasági életéért is felelt. Korának afféle event managereként bálokat, vacsorákat, estélyeket szervezett a három generációnak otthont adó villába.

Együtt az emlékekkel

A műemlékvédelem alatt álló villa közelmúltbeli korszerűsítése során a szakemberek szigorú keretek közé szabott fantáziával dolgozhattak. Az eredeti elemek közül megőrizték többek között a homlokzatot, a régi bejáratot és az ablakokat, továbbá megmaradt a nagypolgári villákból ismert klasszikus étellift is, de szerencsére ma már nem kézzel kell felhúznia a személyzetnek a hatalmas levesestálakat, a feladat egy részét elvégzi helyettük a modern technika.

A ráncfelvarráson átesett épület, illetve a mai trendeknek megfelelő letisztult, divatos, és meghitt hotel jó néhány pontján valósággal megsimogat a történelem – a leglágyabban mindezt talán az eredeti, a felújítás alkalmával fél éven keresztül szépítgetett földszintről felvezető falépcsőn teszi.

Egy másik lépcső is a szálloda kiemelkedő pontjai közé tartozik, melynek szőnyegborítása megmutatja a hotel összes színét, azaz a mályvát, a kéket, a szürkét, és a zöldet.

Ha már nagypolgáriság, az ehhez köthető hangulat a modern dizájnelemekkel csinosított Alice Hotel hívószavainak egyike. A hangulatkép odabent több apró kis mozaikból áll össze, legyen az a bárban található és a vendégek által előszeretettel megszólaltatott zongora, a szobák átlagnál nagyobb belmagassága, a szépséges csillárok, a parketta, az impozáns kávézó, az idilli lobby, és persze a bizonyos falépcső. Ezt az autentikus nagypolgári életérzést szeretné kézbesíteni a hotel úgy, hogy miközben átad valamennyit Budapest tradicionális pillanataiból – és a falfestményeken keresztül a Weiss család történetéből –, addig nem feledi a modern kor által megkövetelt igényeket sem. Erre amúgy „kötelezi” is a történelem, merthogy úgy tartják, a villában öt évvel hamarabb csaltak elő villanyvilágítással fényeket, mint az angol királyi palotában.

Kényeztető elegancia és zavartalan pihenés!

Mostanság a modern vívmányok – gépészet, légtechnika, kiszolgáló egységek – az alagsorban és tetőtérben rejtőznek. Előbbiben kapott helyet az épület eredeti architektúráját remekül mintázó reggeliző tér, ahol egy valódi high-tech kávégép is üzemel, melynek segítségével a vendég tabletről választhatja ki, milyen típusú gőzölgő feketével indítja a napját.

A hotelben nem használnak gázt, minden villannyal működik, a fűtést pedig a legmodernebb hűtő-fűtő klímával szabályozzák, melyet szobánként lehet állítani.

A szobákban hiába keresünk hűtőt vagy minibárt, ám aki szeretne rágcsálnivalót, üdítőt, alkoholos italt vagy édességet vásárolni, megteheti a recepción váltható zsetonokkal. Az összesen negyvenegy szobában és a közös helyiségekben bombaerős és stabil wifi működik, előbbiekben a 2020-as évek elvárásaihoz igazodva okostévéket helyeztek a falra, melyeken az összes kedvelt streaming-szolgáltató elérhető. A szálloda saját, palackozott és szűrt vizet állít elő, mert a vezetés kiemelkedően fontosnak tartja a környezetvédelmet és a fenntarthatóságot.

Négy kategória választható a szobák közül: classic, superior, deluxe, illetve Alice lakosztálya, melyek csupán méretükben és színvilágukban különböznek egymástól, felszereltségi szintjük egyforma – a Nespresso kávégéptől a vízforralón át a széfig minden lényeges dolog megtalálható bennük. Nem hivatalosan ide tartozik még a zavartalan pihenéshez elengedhetetlen nyugalom, és a hangszigetelt ablakoknak köszönhetően a csend is.

Chillezés és pezsgőzés a zöldben

„Négycsillagos butikhotelünk teljesen más légkört biztosít a hagyományos szállodákhoz képest. Amikor belép a vendég, nem egy szigorú, teljesen lecsupaszított hotelbe érkezik, hanem úgy érzi, mintha a saját nappalijába jött volna haza. Családias atmoszféra, kedves, odaadó, segítőkész személyzet üdvözli, miközben egy kicsit vissza is utazik a történelemben” – mondja Sinay Gábor szállodaigazgató.

A hely fényét emeli az Andrássyra néző kertben kialakított, virágokban és zöldben pompázó terasz is, elvégre nem sok ehhez hasonló, természettel együtt élő lounge-rejtekhelyet találni a belváros kellős közepén.

A Hősök terétől csupán pár perc sétányira kevés ilyen hangulatos hellyel találkozunk, melynek egészét átjárja a könnyed elegancia. A Veuve Clicquot-val, az egyik legnagyobb múltú, tradicionális champagne házzal közösen kialakított teraszon a modernkori ízlésnek megfelelő, könnyedebb, egyszerűbb ételekből válogathatunk – méghozzá bárki, hiszen az Alice Terrace nem csak a szállóvendégeket várja. Utóbbi érvényes a kávézóra, az étteremre és a bárra is, ha úgy döntünk, hogy inkább a hotel falai között fogyasztanánk el frissítőnket.

A terasz ontja magából a polgári életérzést, mely rózsaszín és narancssárga virág dekorációval igazi nyári hangulatot idéz, így tökéletes helyszín egy nyáresti koccintásra munka után. A mindennapok varázsa mellett, kéthetente tematikus élő zenével kísért rendezvényekkel várnak mindenkit, de akár egy közeli kiállítás vagy színházi előadás előtti, utáni kávéra, italra is tökéletes választás az Alice terasza.

A szálloda kiválóan alkalmas baráti társaságok, családok, üzleti utakra érkezők vagy párok számára, a korábban nem látogatható történelmi épület egy része pedig a vendégek mellett tehát a nagyközönség számára is elérhető. Az esküvő utáni koccintástól kezdve egészen a babaváróig, többféle rendezvény házigazdájaként el lehet képzelni az Alice Hotelt; a szálloda vezetése minden beérkező érdeklődésre nyitott és külön egyeztet az igényekről. Érdemes megfontolni.

Andrássy út | modern | családias | nagypolgári | butikhotel | budapest

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom