Megérkezett a márka legsikeresebb modelljének második generációja.
Bő egy évtizeddel ezelőtt, valamikor 2009-ben mutatta be a patinás autógyár a Ghostot.
A napokban debütált, műalkotásnak tűnő második generációs Ghost első ránézésre alig változott valamit. A 2020-as Ghost 89 mm-rel hosszabb elődjéhez képest, és 30 mm-rel szélesebb is lett. A hűtőrácsa – amely egyébként LED-világítással díszeleg – a régi változathoz képest szélesebb és magasabb,
de az egész járművet alapvetően határozottabb, letisztultabb stílus jellemzi.
Csúcstechnológiát és tökéletes csendet kínáló, fenséges utasteret kapott – konkrétan a Rolls–Royce történetének legmodernebb modelljét tisztelhetjük benne. Ajtajai gombnyomásra nyílnak és csukódnak.
A legkorszerűbb szórakoztató és navigációs szisztémával szerelték fel, négykamerás rendszere például tökéletes panorámaképet ad a környezetről, képes ütközésre figyelmeztetni, kapott automata parkoló funkciót is. Az enteriőr egyik ékessége a megvilágított műszerfal, amely LED-fénnyel festi meg a Ghost-logót.
Egy 6,75 literes ikerturbós V12-es, 571 lóerős és 850 Nm csúcsnyomatékú motort szántak neki, így az erődőtől duzzadó, két és fél tonnás szép szörnyeteg 4,6 másodperc alatt tud nulláról százra felgyorsulni. Végsebessége 250 km/h. Az 5,56 méter hosszú, 2,15 méter széles és 1,57 méter magas Ghost indulási ára legalább 300 ezer euró, azaz alsó hangon 120 millió forint lesz.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Wheelsage)
Ghost | nagy sztori | új | autó | csúcstechnológia | generáció
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!