A cég szerint a júliusban életbe lépő rendelet önkényes korlátozásokat vezet be, amelyek nagymértékben csökkentenék a városban a bérbeadók számát.
Az Airbnb pert indított New York City ellen egy új törvény miatt, amelyet a cég a rövid távú bérbeadás "de facto tilalmának" nevezett. Valójában, ahogy korábban is írtunk róla, arról van szó, hogy a tulajdonosoknak regisztrálniuk kell a polgármesteri hivatalnál, bejelentve, hogy ki lakik még az ingatlanban, és ígéretet téve arra, hogy betartják a vonatkozó rendeleteket.
Az Airbnb szerint a korlátozások "szélsőségesek és elnyomóak", és de facto tiltják a rövid távú bérbeadást, ami miatt a cégnek nem maradt más választása, mint a pereskedés.
Mint mondták, "a regisztrációs rendszer célja, hogy kiszorítsa a rövid távú bérleteket New York Cityből", és "a polgármesteri hivatal nem vette figyelembe az ésszerű alternatívákat".
Eric Adams polgármester szóvivője azt mondta, hogy a városháza megvizsgálja a keresetet, és hozzátette, hogy "a kormányzat elkötelezett a lakosok biztonságának és a város élhetőségének védelme mellett", és miközben szeretné megőrizni az állandó lakásállományt, a vendéglátó szektor virágzását is szem előtt tartja.
Nem ez az első alkalom, hogy az Airbnb perli New Yorkot, 2016-ban a rövid távú bérbeadások reklámozásának tilalma miatt nyújtott be keresetet, de a város végül ígéretet tett, hogy a szabályozást nem hajtja végre. 2020-ban pedig a havi bejelentési kötelezettség miatt indítottak pert.
A szállásplatform kritizálói sokszor említik a zajjal és a biztonsággal kapcsolatos aggályokat valamint azt, hogy a rövid távú bérletek miatt nőttek meg az albérlet és lakásárak. Ez pedig nemcsak Amerikában probléma, Firenze például épp most tiltotta meg, hogy új Airbnb-k létesüljenek a város központjában.
Az is elképzelhető, hogy a szállodával jobban járunk, mint az Airbnb-vel, ebben a hotelben pedig még a pénzünket is visszakapjuk, ha a nyaralás nem teljesen úgy alakul, ahogy terveztük.
(Forrás: Euronews, képek: Unsplash, Getty Images)
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!