Március 8-tól egy kivétellel valamennyi nemzetközi járatát törli az Aeroflot, a hivatalos magyarázat szerint a "járatok működését akadályozó körülmények" miatt.
A törlés az Aeroflot-csoport valamennyi légitársaságára vonatkozik, beleértve a Rossiyát és az Aurorát. Az Aeroflot járatait törölték a globális Sabre-rendszerből is, amely a jegyvásárlásokat és egyéb tranzakciókat bonyolítja.
A szankció ellenben nem érinti a belföldi járatokat és Fehéroroszországot, vagyis utóbbi az egyetlen külföldi ország, ahová elindulhatnak az Aeroflot gépei.
A nemzetközi szankciók következtében egyébként bajban vannak az orosz légitársaságok: nehezen tudják kifizetni a földi kiszolgálás és az üzemanyagok költségeit, a repülőket tulajdonló bérbeadók pedig igyekeznek minél hamarabb visszavenni a gépeiket.
Februárban még az Aeroflot, a Rossiya és az Aurora összesen 2409 járatot üzemeltetett száz nemzetközi célállomásra ötvenhárom országban. Az Európai Unió, Kanada és az Egyesült Államok által elrendelt repülési tilalmak után az Aeroflot-csoport nemzetközi hálózata felére zsugorodott; a légitársaság számára huszonöt ország negyvenhét célállomása maradt elérhető, ami havi 1225 utat jelent.
Március 8. után pedig még rosszabbul alakul a helyzet, hiszen csupán Minszk lesz az Aeroflot egyetlen nemzetközi célállomása.
Miután a legtöbb európai ország, valamint az Egyesült Államok és Kanada is kitiltotta légteréből az orosz repülőgépeket, és Oroszországba sem repülhetnek az említett országok gépei, a nemzetközi légi útvonalak drasztikusan megváltoztak, és igencsak bonyolulttá vált például Európából Ázsiába eljutni.
(Forrás: Flightradar, NY Times, fotók: Getty Images)
nemzetközi | ukrajna | törlés | aeroflot | oroszország | háború
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!