A német Kromlauer Parkban található, Rakotzbrücke néven ismert ördöghidat úgy építették meg, hogy az alatta lévő vízben tükröződve tökéletes körformát adjon ki a képe.
1860-ban egy helyi lovag megbízásából építették a Rakotzsee vize fölött húzódó keskeny hidat. Azért emlegetik ördöghídként, mert az arra járók sokáig úgy vélték,
annyira veszélyes és egyben annyira gyönyörű, hogy csakis a sátán húzhatta fel.
A helyi legendák szerint a hidat építő lovag meggyőzte az ördögöt, hogy segítsen neki a híd építésének befejezésében, azzal a feltétellel, hogy az ördög lehet az első, aki áthalad rajta. Az építőmunkások azonban átverték az ördögöt, és áthajtottak rajta egy kecskét. A sátán ettől égtelen haragra gerjedt, megölte az állatot, és a munkások is csak úgy tudtak megmenekülni, hogy egyikük feláldozta az életét, hogy a többieket meg tudja menteni a biztos haláltól.
A Rakotzbrücke mindkét végét vékony karcsú tornyok díszítik. Ezek olyan természetes bazaltoszlopokhoz hasonlítanak, amelyek Németországban sok helyen előfordulnak. A híd görbületét úgy tervezték, hogy egy tökéletes kör egyik fele legyen, így amikor az alatta lévő víz nyugodt, és a fény megfelelő, létre tud jönni a teljes kőkör illúziója.
Mindehhez társul még a lombos, misztikus környezet, így valóban túlvilági hangulat lengi körbe az építményt.
A Rakotzbrücke népszerűsége csupán az utóbbi években, a közösségi médiának és az Instagramnak köszönhetően nőtt meg. A híd egy egynapos kirándulás keretében könnyen megközelíthető Berlinből, a kelet-németországi Kromlauer Parkban mindenki számára megtekinthető, ugyanakkor a felújítás alatt álló hídra rálépni tilos. A kirándulást érdemes tavaszra vagy őszre időzíteni, nyáron ugyanis csökken a víz mennyisége, télen pedig a tó befagy a híd alatt, így a tökéletes kör látványa nem tud létrejönni.
Mivel a tó nem túl nagy, mindösszesen tíz perc alatt körbesétálható, így számos szögből meg lehet próbálni a tökéletes fotósorozat elkészítését.
Szlovénia is méltán híres természeti kincseiről és épített örökségéről is. Egészen egyedülálló erődítmény tud azonban megszületni akkor, ha mindez évszázados kitartással párosul.
(Fotók: Getty Images)
Németország | rakotzbrücke | ördöghíd | utazás | híd
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!