Azt gondolnánk, hogy mondjuk egy Firenze, Párizs vagy Kiotó-szintű város kapná a világ legszebbje címet, így egészen meglepő, hogy egy abszolút ismeretlen észak-angliai város a nyertes. Az oka pedig még meglepőbb.
A Timeout számolt be róla, hogy megválasztották a világ legszebb városát, ami nem más, mint a közel nyolcvanezer lelkes, észak-angliai Chester. Hogy miért? Igazából mi át is neveznénk a legszebb titulust a legszabályosabbra/legtökéletesebbre, ugyanis Chester azért kapta ezt a kitüntető címet, mivel ebben a városban valósul meg legmagasabb százalékban az aranymetszés (golden ratio) elve a világon.
Az Online Mortgage Advisor kutatói rangsorolták a világ legelbűvölőbb városait úgy, hogy a Google Street View-n vizsgálták utcák százait és épületek ezreit szerte a világban az aranymetszés szempontjai szerint. A kutatók kiszámították az egyes épületek sarkainak távolságát és kiszámolták a legrövidebb és leghosszabb oldalak arányait, hogy végül kijöjjön a leginkább aranymetszést alkalmazó város.
Chester városa 83,7 százalékkal megnyerte az aranymetszés-versenyt, beelőzve a 83,3 százalékos Velencét és a harmadikként dobogóra álló, 83 százalékos Londont. Negyedik lett 82,9 százalékkal Belfast, 82 százalékkal pedig ötödik Róma.
Az aranymetszés vagy aranyarány az az arányosság, amely a természetben (például virágok vagy épp csigavázak formájában) és művészetben (ókori épületektől da Vinci művészetén át Le Corbusier épületeiig számtalan helyen) is gyakran megjelenik és a természetes esztétikai tökéletességgel szokták azonosítani.
(Forrás: Timeout, Wikipédia, fotók: Wikipédia)
aranymetszés | aranyarány | chester | legszebb város | Anglia | golden ratio
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!