A sivatagokról könnyen gondoljuk azt, hogy egytől egyig kopárak, élettelenek. Ez azonban a lehető legmesszebb áll a valóságtól. Mert bár vannak olyan sivatagok, amelyek természetüknél fogva valóban kiesek, számos csodálatos táj van, ami gyönyörű titkokat, lélegzetelállító oázisokat, buja növényeket rejt. Ezekből gyűjtöttünk egy csokorra valót.
Salar De Uyuni, Bolívia
Salar de Uyuni az egyik legegyedibb sivatag a világon, hiszen köszönhetően annak, hogy évente kevesebb mint tíz centiméter csapadék hullik, a táj felett a só vette át az uralmat.
A szokatlan sivatag helyén ugyanis egykor egy tó terült el, amely az évszázadok alatt szépen, lassan kiszáradt.
A folyamat eredményeként két kisebb, hatalmas sótartalmú tó jött létre, ezek a mai napig is láthatók. Egy felhőtlen napon a sivatag tükörré válik, elképesztően intenzív vizuális hatást kelt.
Atacama-sivatag, Chile
A Föld legszárazabb helyeként is ismert Atacamában lenyűgöző, ahogyan a növények rácáfolva minden környezeti viszontagságra, folyamatosan növekedésben vannak. Ennek oka pedig abban keresendő, hogy az Atacama déli részén létrejött egy úgynevezett ködzóna, ahol nagyjából kétszázharminc növényfaj talált otthonra.
A sivatag azonban nemcsak a botanikusokat, hanem a csillagászokat is vonzza, hiszen remekül lehet onnan vizsgálni a fényszennyezéstől mentes éjszakai égboltot.
Pinnacles sivatag, Ausztrália
A Nambung Nemzeti Parkban található sivatag a csodák földje, melyet toronyformájú, az ég felé törő sziklaalakzatok és változatos homokdűnék tagolnak.
Az évszázadok során az időjárás által formált sziklák kontrasztos látványa egészen magával ragadó.
Festett sivatag, Arizona
Az Egyesült Államokban számos sivatag található, amelyeket érdemes meglátogatni, de a Festett sivatag messze az egyik legkülönlegesebb. A táj ugyanis lila, piros, narancs és kék színekben pompázik, köszönhetően annak, hogy számos ásványi anyag található a földjén.
A sivatag olyan hihetetlenül nagy kiterjedésű, hogy a Grand Canyontól egészen a Petrified Forestig, azaz a megkövült erdőig húzódik.
Antarktiszi sivatag, Antarktisz
Az Antarktisz hű a sivatag szóhoz abban az értelemben, hogy évente minimális csapadék hullik csak a területen, amely a kutatóállomásokon dolgozó tudósok mellett rengeteg olyan vadon élő állatfajnak ad otthont, akik képesek ellenállni az ott tapasztalható dermesztő hidegnek és erős szélnek.
A rejtélyes természeti képződményeket mindig is nagy érdeklődés övezte, hiszen ki ne lenne kíváncsi arra, hogyan keletkeztek a szürreális, kísérteties, néha kifejezetten meghökkentő csodák. Annak ellenére, hogy ezek közül többnek van logikus magyarázata, a tudatalattinkban mégis ott motoszkál a földöntúli furcsaság.
(Fotók: Getty Images)
lista | világ | sivatag | legszebb | utazás | látnivalók
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!