Bergenben, a Lille Lungegård tónál található KODE múzeumi negyed egyik épületében van egy szoba, ami ilyenkor meseillusztrációvá alakul.
Ott lehet megcsodálni a világ legnagyobbjaként számon tartott mézecskalácsvárost, vagyis Pepperkakebyent, ahol bergeni épületek és más városok ikonikus műemlékei is visszaköszönnek, amelyet a köztük elhelyezett figurák és mozgó vonatok töltenek meg élettel.
Az édes terepasztal elkészítésében 1991 óta minden évben részt vesznek bergeni óvodák, iskolák, cégek és magánszemélyek is.
Amikor ugyan az ember először meglátja, talán még világrekorderként is kicsinek tűnik a kiállítás, de időbe telik, mire feltérképezzük a bájos apró részleteket, a gumicukorral díszitett tetőket és a jégvirágos ablakokat. Még a helyi stadion is elkészült játékosokkal és szurkolókkal együtt.
Szintén a sport előtt tiszteleg az egyik vasúti sín melletti kis kosárlabdapálya, míg egy másik vágány mellett egy folyócska látható, rajta mézeskalácscsónakkal és egy velencei híddal.
A kiállítás december 25. kivételével az év utolsó napjáig látható, a belépő felnőtteknek 150 norvég koronába (mintegy hatezer forintba) kerül, míg a gyerekeknek száz korona (négyezer forint), hétköznap a 12 év alattiaknak ingyenes.
Nemcsak Bergen, hanem ezek a norvég városok is tökéletes karácsonyi hangulattal várnak.
(Forrás: Life in Norway, képek: Pepperkakebyen/Facebook)
bergen | mézeskalács | karácsony | legnagyobb | mézeskalácsváros | norvégia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!