A jelenleg legbiztonságosabbnak tartott országokról állított fel rangsort a Bloomberg.
Az első helyen Szingapúr végzett, amely leginkább az oltásra irányuló erőfeszítéseinek köszönheti a sikert. A Bloomberg adatai szerint a délkelet-ázsiai szigetország 5,7 milliós lakosságának ötödét már beoltották.
A korábban példamutató járványkezelése miatt dicsért, ezúttal második helyre szorult Új-Zélandon ezzel szemben csak a lakosság 1,9 százaléka kapta meg a vakcinát. A lista harmadik helyén Ausztrália áll, az első tízben Izrael, Tajvan, Finnország és Dél-Korea szerepel még többek között.
Magyarország nincs az első ötvenben.
A rangsor felállításakor az átoltottság mellett a koronavírusos esetek számát, és a Covid–19-hez köthető halálesetek arányát vizsgálták, valamint olyan életminőségi tényezőket is figyelembe vettek, mint például a lezárások súlyossága, az emberek szabad mozgásának lehetőségei, valamint az egészségügyi ellátottság.
A Bloomberg szerint a dobogón végzett országok – tehát Szingapúr, Új-Zéland és Ausztrália – a külföldre történő utazások kivételével a "járvány előtti életminőséget" tudják biztosítani a lakosainak.
Mindhárom ország határai több mint egy éve zárva vannak a legtöbb külföldi turista előtt. Szingapúr, Új-Zéland és Ausztrália egyaránt óvatosan áll a turizmus újranyitásához, és elsősorban azokkal az országokkal működik együtt, melyek kontroll alatt tartották a vírust. A hónap elején Új-Zéland és Ausztrália ún. utazási buborékot alakított ki egymás között, ami egészen addig tart, amíg egyiküknél sem emelkednek jelentősen az esetszámok. Szingapúr május 26-án Hongkonggal indítja el a régóta halogatott utazási buborékot, Ausztrália pedig Szingapúrral folytat tárgyalásokat hasonlóról.
Szingapúr tavaly tavasszal gyors és hatékony lépéseket tett a vírus terjedésének megakadályozására. 2020 márciusában lezárta határait a külföldiek előtt, és tizennégy napos kötelező karantént vezetett be a hazatérő szingapúriaknak. A következő hónapban rendkívül szigorú, két hónapos zárlatot rendeltek el, melyet júniusban oldottak fel, azóta fokozatosan tért vissza az élet a normális kerékvágásba: júniusban és júliusban korlátozott kapacitással újranyitottak a kiskereskedelmi egységek, a szállodák, a mozik és az imahelyek.
Novemberben pedig a hajótársaságok sehová sem tartó hajóutakkal álltak elő az utazásra vágyó szingapúriaknak. Ezek az hajók Szingapúrból indultak, és oda is érkeztek vissza, miközben sehol sem kötöttek ki.
(Forrás: Insider, fotók: Pixabay)
világjárvány | szingapúr | hely | lista | koronavírus | legjobb
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!