Az első háromban két európait találni.
Az Economist Intelligence Unit (EIU) jelentése szerint három város holtversenyben osztozik a címen. Tavaly ilyenkor Szingapúr és Oszaka végzett az élen, idén Párizs, Zürich és Hongkong áll a dobogó tetején – az európaiak elsősorban az euró és a svájci frank megerősödésének köszönhetik előkelő helyezésüket.
A vizsgálat olyan tényezők alapján rangsorolta a városokat, mint például az élelmiszerek, a közlekedés, a ruházat és egyéb alapvető szolgáltatások árai, kiegészítve természetesen a lakhatás költségeivel, amelyet mostanság a világ minden pontján jelentősen befolyásolnak a devizaingadozások.
A két címvédő közül Szingapúr a negyedik helyen végzett, míg Oszaka az ötödik helyre esett vissza. Holtversenyben a hetedik helyen Koppenhága és New York áll, az első tízbe még Tel-Aviv és Los Angeles fért be.
Párizs leginkább magas lakhatási költségeinek köszönheti első helyét, ugyanakkor az alkohol, a közlekedés vagy éppen a dohányáru jóval olcsóbb ott, mint a legtöbb európai nagyvárosban. Koppenhágában elsősorban a közlekedéshez és a rekreációhoz köthető költségek, míg Tel-Avivban az autóvásárlás és a járműfenntartás miatt drága az élet.
Érdekesség, hogy a világjárvány erőteljesen érintett bizonyos vizsgált kategóriákat. Egyes országokban megnőttek a nagy keresletű termékek, például a számítógépek költségei, míg a kevésbé keresett dolgok – mondjuk a ruházati termékek – árai jelentősen megzuhantak. Az EIU arra számít, hogy ez a tendencia 2021-ig folytatódik.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Lonely Planet, fotók: Pixabay)
hongkong | legdrégébb városok | 2020 | költség | zürich | idén
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!