Mohamed bin Szalmán szaúdi koronaherceg Szaúd-Arábia történetének egyik legfontosabb városfejlesztési projektjét mutatta be.
A NEOM nevű fejlesztési projekt keretén belül egy hatalmas, futurisztikus várost építenének meg, amely a The Line (A vonal) névre hallgatna. A névválasztás nem véletlen: a városban nem lennének autók vagy utcák, cserébe százhetven kilométer hosszan húzódna – ez nagyjából a Szeged és Budapest közötti távolságot jelenti.
A város a tervek szerint egymillió embernek adna otthont, megújuló energiából működtetnék, és teljesen karbonsemleges lenne. A lakók öt perc sétára lennének a mindennapokhoz szükséges főbb szolgáltatásoktól, a város egyik pontjából a másikba pedig húsz perc alatt lehetne eljutni.
A természettel való harmonikus együttélés szavatolása természetesen fontos, mellette pedig jól hangzó szlogen; de a beruházás egy másik nem titkolt célja az, hogy a csökkenő olajárak miatt a koronavírus-válságot nagyon megszenvedő szaúdi gazdaságot diverzifikálják, és többek között redukálják az ország függőségét az olajtól. Az építkezések néhány hónapok belül elkezdődhetnek az ország északi részén, a Vörös-tenger partján.
És ha már futurisztikus építkezés:
(Forrás: Telex, 444, The Guardian)
város | A vonal | olaj | építkezés | NEOM | The Line
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!