Az utazás öröm. Felfedezhetünk új helyeket, belekóstolhatunk finom helyi ételekbe, és talán még néhány új barátra is szert tehetünk. De legyünk őszinték: az útitársak néha az idegeinkre tudnak menni. Összeszedtük a legidegesítőbb típusokat és szakértők segítségével megoldási javaslatokat is adunk az általuk okozott problémák orvoslására.
A lassú
Hol találkozhatunk vele: A sorban. Bármelyik sorban a repülőtéri biztonsági ellenőrzésnél, vagy a szálloda recepciójánál a bejelentkezéskor.
Ő az a személy, aki soha semmire sem készül fel és észre sem veszi, hogy feltartja a többieket.
Hogyan maradjunk nyugodtak: Próbáljuk meg a dolgokat a helyükön kezelni, illetve ne feledjük, elképzelhető, hogy az illetőnek hosszú idő óta ez az első nyaralása vagy nem ismeri az utazás minden csínját-bínját. Tehát, fontos a türelem. Vagy az előre gondolkodás: különféle tagsági kártyák kiváltásval és azok kiváltságaival elkerülhető a sorban állás.
A helyfoglaló
Hol találkozhatunk vele: A medencénél, méghozzá valószínűleg már hajnalban, amikor éppen az összes jó helyre teríti le a törölközőket. Aztán órákra eltűnik, miközben mi meg azon tűnődünk, vajon foglalt-e az a hely.
Hogyan maradjunk nyugodtak: Figyelmeztessük a szálloda személyzetét. Igyekezzünk minden gondot méltósággal és udvariasan kezelni, mert soha nem jó ötlet szembeszállni a másik féllel. Az ilyen típusú problémákat mindig hagyjuk a szálloda személyzetére. Ők jártasabbak a diplomácia művészetében.
A hangos szomszéd
Hol találkozhatunk vele: Minden valószínűség szerint soha nem fogunk találkozni vele, de biztosan halljuk a szállodai szoba falain keresztül. Ő lesz az, aki bömbölteti a zenét vagy a tévét, átkiabál a hálószobából a fürdőszobába, vagy ébren marad napfelkeltéig, miközben valamiféle tevékenységet végez.
Hogyan maradj nyugodtak: Ez megint egy remek példa arra, amikor segítséget kell hívni, mert nem tudhatjuk, ki van a másik fal mögött.
A bárbarát
Hol találkozhatunk vele: Amikor éppen a kedvenc sörünket, koktélunkat vagy borunkat rendelnénk meg, mire megjelenik,
és egész este lyukat beszél a hasunkba.
Hogyan maradjunk nyugodtak: Ebben az esetben nyugodtan lehetünk egy kicsit nyersek – nem durvák, hanem őszinték. – Semmi rossz nincs abban, ha tudatjuk valakivel, hogy egyedül szeretnénk maradni, vagy nincs kedvünk tovább beszélgetni – magyarázza Laura Windsor etikett-szakértő. – Az számít, hogyan és mit mondunk, és ez a különbség. Próbáljunk meg hozzáfűzni néhány kulcsfontosságú mondatot a helyzet hatástalanítása érdekében, mint például: „Szörnyen sajnálom, de ha nem bánja...” vagy „Nem akartam udvariatlan lenni...”.
A túlságosan nyugodt szülők
Hol találkozhatunk velük: A szálloda medencéjénél, a lobbyban, az étteremben, a múzeumban, vagy bárhol, ahol úgy érzik, egy percre megpihenhetnek, és hagyhatják, hogy a gyerekeik szabadon legyenek, még akkor is, ha történetesen mi csendben élvezzük a pillanatot.
Hogyan maradjunk nyugodtak: A gyerekek 24 órás odafigyelést igényelnek, különösen egy olyan üdülőhelyen, ahol sok ember és rengeteg inger van – mondja Lisa Grotts etikett-szakértő. – Ha a dolgok egy kicsit elfajulnak, nyugodtan meg lehet kérni őket, hogy csendesedjenek el, vagy egyszerűen csak menjünk át egy másik helyre, ha tehetjük.
A fecsegő
Hol találkozhatunk vele: Sok helyen. Lehet ő a már említett bárszékes barát, vagy a túrát végigdumáló társ, aki minden alkalommal félbeszakítja az idegenvezetőt, amikor csak lehetősége nyílik rá.
Hogyan maradjunk nyugodtak: Nem baj, ha csendben félrehívjuk az idegenvezetőt, hogy elmondjuk neki az érzéseinket az üggyel kapcsolatban. Vagy az is működhet, ha udvariasan megkérjük az útitársat. – Ha a fecsegő folyamatosan hozzánk beszél, hívjuk fel rá a figyelmét, hogy maradjon egy picit csendben, mert kíváncsiak vagyunk rá, mint mond az idegenvezető. A felkérés a legudvariasabb módja annak, hogy valakit rávegyünk arra, hogy azt tegye, ami a helyénvaló. Mindig használjuk a „mi”-t: „Talán csendben kellene maradnunk, mivel úgy gondolom, hogy ez egy szent hely”. Természetesen mindezt kedves hangnemben – tanácsolja Laura Windsor.
Az influenszer
Hol találkozhatunk vele: A medence partján, egy menő műalkotás mellett, kilátóknál, múzeumokban, parkokban – lényegében bárhol, ahol megpróbálhatjuk megélni a pillanatot, miközben megkér, hogy várjunk, mert készítene egy képet.
Hogyan maradhatunk nyugodtak: – Tudassuk az aggodalmunkat az idegenvezetővel (ha van) – mondja Laura Windsor. Hozzáteszi azonban, hogy ezek az influenszerek előnyökkel is járhatnak. – Ha annyira szeretnek fotózni, kérjük meg őket, hogy rólunk is készítsenek néhány képet, amíg annyira meg nem unják, hogy minden alkalommal, amikor felbukkanunk, arrébb nem húzódnak.
Mielőtt szállodai szobát foglalsz, ezt a három kérdést kötelező feltenned, itt pedig több utazási praktikát is találsz légiutas-kísérőktől, pilótáktól és ingázóktól.
(Forrás: Travel and Leisure, fotók:
hotel | nyaralás | vendégek | szálloda | idegesítő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!