A Château de la Mothe-Chandeniers egy Les Trois-Moutiers-ben található francia kastély, a műemlékvédelmi státuszt élvező épület azzal került be a hírekbe még két éve, hogy 28 ezer tulajdonosa lett.
A 13. századi kastélyt erdetileg a Bauçay család – Loudun urainak – erődítménye volt. Egészen kalandos élettörténete van, ugyanis kétszer angol kézre került a középkorban, végül a francai arisztokrácia fontos találkozóhelye lett, a francia forradalomban pedig teljesen megsemmisítették. Majd egy gazdag üzletember, François Hennecart megvásárolta, kipofozta,
a kastély azonban az egy 1932-es tűz következtében az enyészet martalékává lett, majd teljesen elhagyatottá vált.
Végül 115 ország 28 ezer polgárának köszönhetően sikerült megmenteni: stabilizálták a kőfalakat, a tetőt is kipofozták, új illemhelyiségeket tettek az épületbe, valamint eltakarították a törmeléket, megnyírták a sövényt. Így a várárokkal körülvett, kőtornyos, tölgyfaajtós kastély már látogatók fogadására is alkalmassá vált.
Az utóbbi időben pedig egy újabb projekt révén próbálják kívánatosabbá tenni a francia kastélyt a turisták számára: három modult is elhelyeztek a középkori építésű kastéllyal szemben. A ferdetetős kis épületekből gyönyörű a kilátás a kastélyra:
ha a boltívesen bemetszett falakon kitekintünk a Château de la Mothe-Chandeniers-re, olyan érzésünk támad, mintha csak egy hógömbből tekintenénk ki a világra.
A projekt egy nagyobb pályázat része, amely arra próbálja ösztönözni az építészeket, hogy tervezzenek faházakat Franciaország vidéki kastélyainak birtokaira.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Uncrate)
Les Trois-Moutiers | Château de la Mothe-Chandeniers | Bauçay | hógömb | modul | Loudun
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!