Amszterdam egyik legrégebbi csatornája fölé telepítették a világ első 3D-nyomtatott acélhídját

Az MX3D által megalkotott, a világ első 3D-nyomtatott acélhídját Amszterdam egyik legrégebbi csatornája fölé, a piros lámpás negyedbe telepítették.

A futurisztikus, többszörösen díjazott hidat, amelyet a Joris Laarman Lab tervezett, hajóval szállították át a város csatornáin, hogy most az Oudezijds Achterburgwalon íveljen keresztül. A holland vállalat 2015-ben indította el a projektet, amikor egy fémhíd nyomtatását javasolta.

Úgy vélték, hogy az általuk alkalmazott innovatív, nagyszabású, robotizált 3D-nyomtatási technológiájával játékos, inspiráló példát tudnak mutatni arra, hogy a digitális eszközök hogyan hozhatnak létre új stílust az építészetben.

Az MX3D hídját július közepén adta át a holland királynő Amszterdam belvárosában. Az első 3D-nyomtatott acélhidat a vörös lámpás negyedben, Amszterdam legrégebbi kerületében állították fel. A híd telepítése többéves munka csúcspontjának tekinthető.

Az acélhíd azonban jóval több, mint egy híd, hiszen szenzorokkal szerelték fel, hogy egyfajta élő laboratóriumként is funkcionálva rögzítse az adatokat, és feltárja az IOT rendszerek szerepét az épített környezetben.

A Denizen által 3D-nyomtatással készült smartpodot pedig úgy alakították ki, hogy tökéletes irodai környezetet biztosítson a világ bármelyik pontján a digitális nomádok számára, legyen szó egy hegyvidéki titokzatos erdőről, egy látványos tópartról, vagy tengerpart melletti kempingről.

(Fotók: MX3D)

2D | híd | nyomtatás | hollandia | Amszterdam | kortárs

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom