A 3D-nyomtatással újjászületett Dávid-szobor alsó kétharmadát csak a VIP-ek láthatják a dubaji világkiállításon, a többieknek az olasz pavilonban csak az alkotás feszült, dacos szeme és mérgesen összehúzott szemöldöke jutott.
A reneszánsz szobor hat méter magas reprodukcióját az Expo 2020 Dubaion mutatták be, hogy aztán egy csapásra felkavarja a művészeti világot. Egy nyolcszögletű építmény közepén álló Dávid-szobornak ugyanis csak a feje és nyaka látható a nagyközönség számára, a testének többi része csak a VIP-eknek.
Az olasz média cenzúrát kiáltott, egy művészettörténész pedig egyenesen azt állítja: az expón anyagi lehetőségeik szerint különböztetik meg az embereket, hiszen nagy a különbség abban, amit gazdag, befolyásos emberek és hétköznapi érdeklődők láthatnak a szoborból.
Az olasz pavilon művészeti vezetője, David Rampello úgy fogalmazott: a cél az volt, hogy új élményt nyújtsanak a látogatóknak. A szobor 3D-s másolata kifejezetten feszültnek tűnik, homlokát ráncolja, tekintetéből a dac sugárzik.
Úgy tudni, az elkészítéséhez a világ egyik legnagyobb 3D-nyomtatójára volt szükség, és csak a digitális szkennelése negyven munkaórát vett igénybe. Az alkotás gyanta, márványpor és újrahasznosított műanyag keverékéből készült.
A dubaji világkiállítás számtalan meglepő attrakciót felvonultat. Egy szürreális installációt is bemutatnak, amely alatt állva a látogatók úgy érzik, mintha elnyelné őket egy vízesés. A víz a Trónok harca és a Westworld Grammy-díjra jelölt főcímzenéjének szerzője, Ramin Djawadi dallamaira zubog.
(Forrás: Euronews, fotók: Kamran Jebreili, The Associated Press)
dávid | 3D-nyomtatás | 3D | dávid szobor | dubaji világkiállítás | olasz pavilon
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!