Képletesen harmincháromezer szoba ajtajára fordítják rá a kulcsot.
Chris Nassetta, a Hilton ügyvezető igazgatója bejelentette, hogy a világhírű szállodalánc százötven hotelt zár be Kínában ideiglenes jelleggel. A döntés a helyi hatóságok útmutatásai alapján született meg, de nem érinti a szállodák már meglévő vendégeit.
Új foglalásokra viszont nincs lehetőség.
Természetesen mindent megtesznek majd, hogy minél hamarabb újranyissák a hoteleket, ám ez kizárólag hatósági engedéllyel történhet meg.
A Hilton négy szállodát üzemeltet a koronavírus kiindulási helyének számító Vuhan városában, Kínában pedig összesen kétszázhuszonöt egységük működik. Azt is bejelentették, hogy a koronavírus okozta veszteségeik nagyjából hat-tizenkét hónapon belül állhatnak helyre – a Hilton az első szállodalánc, amely ismertette becslését a vírus bevételekre gyakorolt hatásáról.
A koronavírus várhatóan több milliárd dolláros veszteséget okoz az amerikai utazási iparnak is. Szakértők szerint 2020-ban a szállodaipar 4,6 millió éjszakát veszíthet a vírus miatt, ami akár 5,8 milliárd dollárnyi bevételkiesést jelenthet.
Nem a Hilton az egyetlen szállodalánc, amely változásokat vezetett be Kínában: korábban a Best Western, a Hyatt, a Marriott, az IHG, és Wyndham is enyhítette a szobák lemondásával kapcsolatos szankcióit az érintett területeken, az Airbnb pedig lehetővé tette a foglalások ingyenes törlését.
Korábban megírtuk, hogy a Vuhanból induló vírus hogyan alakította át az utazási lehetőségeket, illetve azt is, milyen példátlan lépéseket tett Kína a továbbterjedés megakadályozása érdekében. A légitársaságok többsége pedig szokatlan intézkedéseket vezetett be, és rengeteg járatot töröltek már.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Getty Images)
koronavírus | hotel | kína | szálloda | korlátozás | hilton
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!